Na nadmorskiej „patelni” …

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wrażeniami z Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych - obiecał się podzielić chojniczanin Dariusz Wałdoch i słowa dotrzymał.

Dariusz Wałdoch na zlocie militarnym w Darłowie.   |  fot. D. Wałdoch

Przypomnijmy tegoroczny zlot w Darłowie trwał od 1 lipca do 7 lipca. Darek w korespondencji do redakcji napisał. „W poniedziałek na tzw. nadmorskiej „patelni” można było już spotkać pierwszych uczestników tegorocznej imprezy. Do Darłowa Wschodniego zjeżdżali z całej Polski. Jednym z pierwszych zlotowców był właściciel zabytkowego niemieckiego motocykla spod Poznania. Motocykl w pełni sprawny a jego właściciel pokonał nim cały dystans dzielący go od morza. Pasjonaci militarystyki zjechali wszelkiej maści pojazdami wojskowymi, poubierani w różne mundury armii niemal z całego świata.

Wszystko to tworzy niebywały koloryt zlotu. Jego atutem jest miejsce, gdzie się odbywa tzw. „patelnia”, od której do morza jest zaledwie kilkadziesiąt metrów. Na zlocie nie zabrakło najciekawszych pojazdów militarnych – zarówno jedno jak wielośladowych, armat i dział różnego kalibru, jak i broni ręcznej i maszynowej. Jedną z atrakcji był czołg ciężki T-55 Merida.

1

Można było go nie tylko obejrzeć z bliska, ale także zafundować sobie przejażdżkę. W rozmowie z kierowcą dowiedziałem się, że waży 40 ton i spala od 450 do 1000 litrów paliwa! Kierowca czołgu Paweł Staciwa, stwierdził, że maszyna pali tyle, ile się do niej wleje! Przejażdżka tą maszyną pozostawia niezapomniane wrażenie (sprawdziłem osobiście!).

Znacznie szerzej niż w latach ubiegłych zostały potraktowane inscenizacje batalistyczne grup Rekonstrukcyjno - historycznych niemal z całej Polski. Jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy, w programie bazar militarny (okazja do uzupełnienia swojej kolekcji w temacie militarnym), przejażdżki pojazdami wojskowymi w warunkach ekstremalnych, żołnierska grochówka i tradycja zlotu – parada kolumny militarnych pojazdów na rynek w Darłowie. Zyskała aplauz nie tylko mieszkańców, ale i turystów, co stworzyło niepowtarzalny klimat.

Za symboliczną opłatą można było zwiedzić odkopane z piasku bunkry darłowskie. Grupa zapaleńców wraz z Marianem Laskowskim, współorganizatorem zlotu, wywiozła taczkami setki ton piasku, odkrywając cztery działobitnie i dalmierz oraz pomieszczenia, gdzie stacjonowali niemieccy żołnierze oraz inne pomieszczenie techniczne. W miejscu tym mieszkało i służyło około 80 żołnierzy.

2

Stanowiska artyleryjskie i bunkry wybudowało dowództwo Krigsmarine, któremu powierzono nabrzeżną i powietrzną w rejonie Darłowa. Bateria ciężkiej artylerii przeciwlotniczej kalibru 105 mm broniła i ochraniała oprócz portu, wschodnią część poligonu z „Dorą” niemiecką armata kolejową, jedną z największych na świecie, zarówno od strony morza jak i powietrza. Od lat miejsce to zdewastowane, zaśmiecone i zapomniane, teraz dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Utworzenia i Rozwoju Muzeum Techniki Wojskowej „Tytan” przeradza się w muzealne militarne miasteczko. Część chojnickiej „ekipy” oczywiście skorzystała z zaproszenia i zwiedziała darłowskie schrony.

XVI Zlot Pojazdów Militarnych już za nami! Powoli logistycznie możemy zacząć przygotowania do zlotu militarnego Jastrowiu oraz Bornem Sulimowie, które odbędą się w sierpniu, na które się oczywiście wybieramy. Do zobaczenia na zlotach!"

Dariusz Wałdoch fot D.W. S. Zych  

fotoreportaz.jpg          

 1. 15 lipca 2013  17:53   Damy szefie damy info   anonim

  Damy szefie damy info

  0
  0
 2. 15 lipca 2013  12:20   Kiedy zlot w Bornem ...   zainteresowany

  Kiedy zlot w Bornem Sulinowie? dajcie jakieś info odpowiednio wcześniej!

  0
  0
 3. 12 lipca 2013  11:50   Było świetnie - wybuchowo! ...   Paweł

  Było świetnie - wybuchowo! - ekstremalnie ! Nie żałuję,że pojechaliśmy. Można było się "rozerwać" !

  0
  0
 4. 11 lipca 2013  10:17   Nie przesadzaj Olga, zwisało ... (6)   anonim

  Nie przesadzaj Olga, zwisało ci to jak kilo kitu na agrafce, teraz tak piszesz, a nie bylas.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 lipca 2013  16:50   maczo nie maczo .... nie ...   anonim

   maczo nie maczo .... nie damski bokser ale maso

   0
   0
  • 11 lipca 2013  15:33   Nie dość,że frustrat to ...   anonim

   Nie dość,że frustrat to jeszcze "damski bokser"!Prawdziwy maczo!

   0
   0
  • 11 lipca 2013  14:22   Oj Ola trzasnałbym ciebie z ...   anonim

   Oj Ola trzasnałbym ciebie z ....

   0
   0
  • 11 lipca 2013  12:03   Kolejny życiowy frustrat co ...   nie Olga

   Kolejny życiowy frustrat co to nie ma pomysłu na wakacje. Kasę segregowałeś - ale te groszaki,które wyżebrałeś przy BP lub Mc Donald\'s! Jak Ci starczyło to spadaj po jabola i nie "zaśmiecaj" portalu życiowy nieudaczniku!

   0
   0
  • 11 lipca 2013  11:50   Nio....segregowalem ale kasę   anonim

   Nio....segregowalem ale kasę

   0
   0
  • 11 lipca 2013  10:36   ja byłam a Ty zapewne ...   Olga B.

   ja byłam a Ty zapewne chciałbyś być tylko mamusia nie pusciła! musiałeś biedaczku segregować śmieci ... no cóż można i tak spędzać wakacje...

   0
   0
 5. 11 lipca 2013  09:42   Byliśmy z przyjaciółmi ...   Olga B.

  Byliśmy z przyjaciółmi tego dnia w Darłówku i powiem szczerze,że poczułam się duma widząc wśród tej całej kawalkady pojazdów auto z flagą Chojnic! :-)

  0
  0
 6. 10 lipca 2013  20:26   Wszystkich zainteresowanych, ...   anonim

  Wszystkich zainteresowanych, którym "klimaty militarne" są bliskie odsyłam na portal historii ożywionej "do broni.pl". Tam przekonacie się jak liczne jest środowisko rekonstruktorów militarnych w Polsce.

  0
  0
 7. 10 lipca 2013  14:45   Babcia ma charakter i ...   anonim

  Babcia ma charakter i kondyche tylko pozazdrościć:)

  0
  0
 8. 10 lipca 2013  14:32   Co wy tam synkowie wiecie, ... (4)   babuleńka

  Co wy tam synkowie wiecie, dla was głośniejsze piardnięcie to wybuch, kiedy ja mialam 16 lat to granaty nosilam w staniku, a Niemcy wiedzieli, że jestem dziewczyna …rozrywkowa, ale żaden za cycole mnie nawet nie probował złapać, a krzepę miałam taką że orzechy wloskie rozgniatałam tyłkiem, nie to co dziś, cherlawe koślawe a ja wiekowa jeszcze jak piardnę to worek mąki w pył zamieniam.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 9. 10 lipca 2013  14:27   Temat nas zaciekawił, ... (1)   chojniccy złomiarze

  Temat nas zaciekawił, będziemy od teraz na każdym zlocie, kasa sie sama pcha w łapy

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 lipca 2013  19:59   Przecież Wy ledwo ...   Ballantines

   Przecież Wy ledwo powłóczacie nogami pchając te wasze "maszyny" a zlot Wam się marzy?! Tam nie sprzedają jaboli !

   0
   0
 10. 10 lipca 2013  12:54   Dobrze mówi Kapral Wiaderny! ... (3)   Lokis

  Dobrze mówi Kapral Wiaderny! W tej pasji nie ma się co dopatrywać "głębszych ideologii". To tylko hobby jak każde inne. A tak na marginesie to fajnie wyglądają także zrekonstruowane mundury zarówno radzieckie jak i niemieckie.Nikt nie propaguje żadnych ideologii. To tylko hobbyści-militaryści.Jedni zbierają monety,inni znaczki a ktoś tam jeszcze etykiety i kapsle piwne. Część ludzi i to pokaźna wybrała klimaty militarne. Byłem z zeszłym roku w Bornem i wiem jak to wygląda. Ci ludzie autentycznie sie tym bawią! Zapraszam na zlot do Bornego wszystkich niedowiarków i antagonistów - przypatrzcie się temu z bliska i wtedy zabierajcie głos na forum. Pozdrawiam wszystkich lubiących "militarne klimaty" !

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 lipca 2013  21:50   od czegoś musisz zacząć ! ...   anonim

   od czegoś musisz zacząć ! najgorsze są zawsze początki!

   0
   0
  • 10 lipca 2013  14:28   a ja byłem w Charzy na ...   anonim

   a ja byłem w Charzy na zlocie ale harcerskim, ale zawsze to zlot...

   0
   0
  • 10 lipca 2013  13:15   Też byłem w Bornem. Setki ...   militarni pl

   Też byłem w Bornem. Setki pasjonatów militarii i tysiące (raczej dziesiątki tysięcy !) zainteresowanych zobaczeniem tej imprezy! W tym roku też się wybieramy z grupą przyjaciół. Chyba już załapaliśmy tego "bakcyla" ! :-)))

   0
   0
 11. 10 lipca 2013  11:15   Zawartość cukru w cukrze.   Kapral Wiaderny

  Zabawnie wygląda dorabianie głębszej ideologi do prostych zachowań. To, że ktoś zdejmie sukienkę i ubierze zamiast niej zielone odprasowane ubranko ( koniecznie niepolskie )wcale nie czyni z niego kogokolwiek na . Jedni zbierają grzyby, inni się przebierają - każdy spędza wolny czas taj jak lubi i potrafi. I nie ma tu żadnej ideologi. Over!

  0
  0
 12. 10 lipca 2013  10:11   Pasja i hobby są dla ludzi z ... (1)   anonim

  Pasja i hobby są dla ludzi z jajem eunuchy wyżywają się w bezjajowych komentarzach!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 13. 10 lipca 2013  09:30   Czytam sobie te komentarze - ...   nowy

  Czytam sobie te komentarze - jak to ktoś trafnie określił- "życiowych frustratów" i się śmieję. Nie byliście na zlocie to nie zabierajcie głosu. Ja byłem ! Było zajefajnie!Zabawa na maksa! Byłem pierwszy raz na tego typu imprezie i "wciągnęło" mnie to kompletnie. Odżałowaliśmy "trochę" kasy na mundury i poczyniliśmy stosowne zakupy w tym temacie i nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu! (chyba Borne Sulinowo?!).

  0
  0
 14. 10 lipca 2013  09:11   ... na forum zebrała się ... (1)   dyl

  ... na forum zebrała się grupa antagonistów i dają upust swojej życiowej frustracji. To chyba nie to miejsce?! Ale nie dziwię się tego typu ludziom - gdzieś trzeba się wylać swoje żale za niepowodzenia życiowe.Dla nich planem maksimum jest jak wyciągnąć od "starych" parę złotych aby zakosztować światowego życia we "Frisku" !

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 4 września 2013  10:58   raczej pseudo światowego ...   łysy rudzielec

   raczej pseudo światowego życia we "Frisku"! Ale dziewczyny są tam na poziomie ..."dolnego poziomu windy"! (zainteresowani wiedzą o co chodzi!)...hehehe!!!

   0
   0
 15. 10 lipca 2013  08:27   Jakie durnie!(?) to chabry z ...   anonim

  Jakie durnie!(?) to chabry z poligonu a nie durnie durniu - Chabry z poligonu,chabry z poligonu, Gdzie żołnierski trud. Chabry z poligonu niosę ci do domu, Bo w nich szczęścia łut. Chabry z poligonu tobie dziś przywożę, I aromat ziół. Chabry,polne kwiaty,kwitną o tej porze, Niech ozdobią stół. Chabry z poligonu wiozę ci do domu, Ten od serca dar, Chabry z poligonu,chabry z poligonu, Mój żołnierski skarb.

  0
  0
 16. 10 lipca 2013  08:24   A pamiętcie taka piosenkę ... (2)   anonim

  A pamiętcie taka piosenkę durnie z poligonu czy jakoś tak to było?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 lipca 2013  09:19   to Ty wiesz co to jest ...   milano

   to Ty wiesz co to jest poligon ?! Nawet synku w MON-ie nie byłeś a przydałaby Ci się taka lekcja życia. Inaczej byś śpiewał. Kolejny frustrat życiowy co to swoją nieudolność wyładowuje na forum. Twoje miejsce jest raczej w piaskownicy. Bierz grabelki ,łopatkę i wiaderko i zmykaj do Twojego towarzystwa.

   0
   0
  • 10 lipca 2013  08:36   hehehahahaaa   anonim

   hehehahahaaa

   0
   0
 17. 10 lipca 2013  08:22   Niezdrowe emocje u niektorych ...   tankista

  Niezdrowe emocje u niektorych biorą górę nad rozumem

  0
  0
 18. 10 lipca 2013  07:03   Złomowisko jak każde inne, ... (2)   anonim

  Złomowisko jak każde inne, nie wiem co w tym pieknego?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 lipca 2013  08:23   nie gadaj? tyle puszek było? ...   anonim

   nie gadaj? tyle puszek było? nie daruje sobie, a ja nurkowalem po chojnickich śmietnikach i nie za bardzo mi poszlo, bo wszystkie pozamykane jak jakies fortece, a tam tyle dobra sie walalo?

   0
   0
  • 10 lipca 2013  08:02   miałbyś tam nie lada pole ...   paty

   miałbyś tam nie lada pole do popisu - puszek po piwie, za którymi nurkujesz po śmietnikach było w bród!

   0
   0
 19. 9 lipca 2013  13:12   Panowie najlepiej na wpisy ... (4)   anonim

  Panowie najlepiej na wpisy jełopów nie odpowiadać, można ich co najwyżej wykorzystać jako tarcze przy strzelaniu z paintbola.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 lipca 2013  08:05   sam zadałeś sobie pytanie ...   anonim

   sam zadałeś sobie pytanie więc Ci odpowiedziałem - pretensje kieruj do siebie

   0
   0
  • 9 lipca 2013  22:18   Przygadał kocioł gankowi   anonim

   Zapewne :) ale skoro ja jestem jak to piszesz .... to gdzie w tej skali - z poziomem Twego wpisu - Ty jesteś? Chyba za pantofelkiem a może nawet dalej :)

   0
   0
  • 9 lipca 2013  19:14   robisz to właśnie ...   anonim

   robisz to właśnie dlatego,żeś jełop!!!

   0
   0
  • 9 lipca 2013  18:36   Twój wpis jest właśnie ...   anonim

   Twój wpis jest właśnie jednym z tych, na które nie powinno się odpowiadać :) Nie wiem dlaczego to robie :)

   0
   0
 20. 9 lipca 2013  13:03   Dobrze, ze na zlocie nie ...   anonim

  Dobrze, ze na zlocie nie było takich ludków jakie sa ich komentarze, ci co sie wypowiadają a nie byli niech pojadą na zlot clownow we wrzesniu na Wiejską.

  0
  0
 21. 9 lipca 2013  09:05   Byliśmy ...Zobaczyliśmy i ...   Paula i ...

  Byliśmy ...Zobaczyliśmy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ! Świetna impreza ! Do Bornego Sulinowa też jedziemy - dajcie tylko "cynka" co i jak !

  0
  0
 22. 9 lipca 2013  08:31   ...w niektórych komentarzach ...   anonim

  ...w niektórych komentarzach widać życiowych frustratów.Nie mają co robić i próbują odreagowywać na forum a tak w rzeczywistości pewnie żałują, że nie pojechali na zlot. Niestety ...dla nich największą atrakcją nadal pozostają ogródki piwne na rynku. Tylko co robią zimą? ...lepią sobie podobnych bałwanów? Wojsko to znają tylko z "Czterech pancernych ..."

  0
  0
 23. 9 lipca 2013  06:24   Widać jak niektorym żal ...   anonim

  Widać jak niektorym żal gruchę ściska, trzeba było przyjechać a nie teraz pajacować

  0
  0
 24. 9 lipca 2013  06:22   Rankiem było cicho i ...   Zlotowy Ładowniczy

  Rankiem było cicho i spokojnie, aż tu nagle jak nie pi.....olnie, ocho...zaczyna sie....i za chwilę nic...to Fritz z namiotu obok po polskiej grochówce odpalił swoje dzialo

  0
  0
 25. 9 lipca 2013  06:15   a moze by tak warto mieć ...   anonim

  a moze by tak warto mieć czolg Rudy 102 na takich zlotach/ gdybyśmy mieli takie dwa trzy wygralibyśmy wojnę jeszcze we wrześniu.

  0
  0
 26. 9 lipca 2013  00:13   ...ale fajnie... (5)   Markietanka

  poszaleć na tych "dzikich" maszynach, a jeszcze sojusznika można spotkać, a i nieprzyjaciel się znajdzie...też tak chcę!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 27. 8 lipca 2013  23:19   Było super   Chojniczanin

  A na tym PTS-ie Amfibii ze zerwana gąsienicą siedziałem osobiście Darek w zielonym berecie :) jak zawsze na miejscu na tego typu imprezach.

  0
  0
 28. 8 lipca 2013  22:58   Vivla colaborasion ! (11)   AK ( czyli antysemita )

  Ciekawe czy był ktoś w mundurze armii francuskiej z roku 1939? No tego naszego sojusznika, który pomimo podpisanych traktatów nas OLAŁ, a po sromotnej przegranej w 1940 kolaborował z okupantem. Naprawdę WSPANIAŁE TO SĄ WZORCE jak dla niektórych. Pozazdrościć świadomości historycznej.........

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 lipca 2013  13:09   Sanacyjny rząd miał Honor ...   anonim

   Sanacyjny rząd miał Honor tam, gdzie slonko nie zagląda, Bog z nimi był na co dzień podczas uroczystości patriotycznych w czasie pokoju, a Ojczyznę wiesz gdzie mieli jak s….lali przez Zaleszczyki, a potem jak się żerli i obwiniali nie będę się rozpisywal, wtedy byli silni zwarci i gotowi tak jak dzis.

   0
   0
  • 9 lipca 2013  11:51   zarówno "Pancerni" ...   malbor

   zarówno "Pancerni" jak i "Nasze matki..." to tylko film a film to "bajka" i tak należy na to patrzeć a nie jak na prawdę historyczną ! Ale ten wątek nie dotyczy filmu tylko zlotu i tego się trzymajmy.

   0
   0
  • 9 lipca 2013  09:13   Czyli "Pancerni" ...   anonim

   Czyli "Pancerni" są spoko i "Nasze matki" są spoko - tylko PRAWDA ta autentyczna i najprawdziwsza spoko nie jest - według Ciebie ( i to jest ok? - tak? )

   0
   0
  • 9 lipca 2013  09:01   do minona   franek dolas

   "Czterech Pancernych i Psa" też obejrzało miliony i jakoś nikt się nie czepia prawdy historycznej a wręcz przeciwnie - film został uznany serialem wszech czasów! Sama fikcja ! No tak - ale pancernych kręcili Polacy a gdyby to nakręcili Rosjanie to już by się podniósł bunt ogólnonarodowy,

   0
   0
  • 9 lipca 2013  08:46   w (...)   minona

   Ten wpis w nawiasie był "prowokacyjnym pokłosiem" polityki politycznej, którą prowadzą "nasi przyjaciele" zza Odry. My żadnej w tym zakresie polityki nie mamy - a miliony Europejczyków obejrzało sobie niedawno w TV taki obraz Polaków z AK! I oto chodziło...

   0
   0
  • 9 lipca 2013  08:40   A jaką to "plamę" ...   anonim

   A jaką to "plamę" masz na myśli? Może pojęcia Bóg, Honor, Ojczyzna?

   0
   0
  • 9 lipca 2013  06:16   Sanacyjny rząd tez dał ...   anonim

   Sanacyjny rząd tez dał plamę i to jaką, ale jego sie nie czepiasz

   0
   0
  • 9 lipca 2013  00:36   to może Ty byś pisał ze ...   anonim

   to może Ty byś pisał ze zrozumieniem ?! Podpisałeś się jako "antysemita" i teraz masz problem ! Może rano o 6:00 zapukają smutni panowie?!

   0
   0
  • 9 lipca 2013  00:23   Jack - CZYTAJ TEKST ZE Z R ...   anonim

   Jack - CZYTAJ TEKST ZE Z R O Z U M I E N I E M!

   0
   0
  • 9 lipca 2013  00:17   Antysemityzm nie jest w ...   jacy

   Antysemityzm nie jest w modzie i jakoś nie masz czym się chwalić. Spytaj tych co byli na zlocie czy były wagony z Żydami - miałbyś pole do popisu !

   0
   0
  • 8 lipca 2013  23:11   co ma "świadomość ...   yorky

   co ma "świadomość historyczna" do rekonstrukcji umundurowania?! nie to "podwórko" ! nie mieszaj tu polityki bo w to rekonstruktorzy sie nie "bawią" !

   0
   0
 29. 8 lipca 2013  22:44   Salut Darek (1)   Ancien

  Oczywiscie na tak doskonalej imprezie nie moglo zabraknac spachroniarza 2. Regimentu Legii Cudzoziemskiej!!! Swietny artykul, rad jestem iz tak godnie reprezentuje sie nasza pasje na tle jakze bogatego wachlarzu roznorodnosci w tematyce militarnej. Uczta dla oka sympatykow militarnych klimatow, zarowno sprzet jak i cala ekipa zapewniaja wyjatkowy klimat ktorego jak widac nie brakowalo.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 lipca 2013  23:26   Salut Dominik   Darek

   Zabrakło tam Ciebie ! Moglibyśmy zaśpiewać przy ognisku Sous le soleil brulant d\'Afrique lub La legion marche ! Naszą dewizą "Honneur et fidelite" ! Pozdrawiam!

   0
   0
 30. 8 lipca 2013  22:35   :) (4)   Bundezwerrrrrra :)

  Fenomen zakompleksionego kraju. Mundur francuski! Może lepiej niemiecki! No bo PL to obciach pewnie dla niektórych! Obywateli Marsa!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 lipca 2013  23:12   Za pisaniem poprawną ...   anonim

   Za pisaniem poprawną polszczyzną - jak mniemam - zapewnie też nie jesteś przyjacielu drogi! Ha ha ha :)

   0
   0
  • 8 lipca 2013  23:00   Tak czytam te twoje wywody ...   anonim

   Tak czytam te twoje wywody bundezerrrrra i sobie myślę, że za aborcją specjalnie nie jestem ale w twoim wypadku popełniono kolosalny błąd

   0
   0
  • 8 lipca 2013  22:52   gosciu krasnale wywodza sie z ...   anonim

   gosciu krasnale wywodza sie z zaczarowanego lasu - tak jak Twoje matki i Twoi ojcowie - to pewnie Twój ulubiony serial

   0
   0
  • 8 lipca 2013  22:39   jak masz jakieś kompleksy to ...   anonim

   jak masz jakieś kompleksy to przebierz się za krasnala ogrodowego - też wywodzi się z Niemiec !

   0
   0
 31. 8 lipca 2013  22:27   ... zawsze zastanawia mnie ... (10)   plażowiczka w Darłowie

  ... zawsze zastanawia mnie jedna rzecz - temp.powietrza ok.30 stopni Celsjusza a Wy w mundurach i tych ciężkich butach ... jak to można wytrzymać?! Ekstremalna pasja! Pełen szacunek!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 lipca 2013  08:08   nie rozumiesz boś tępy ...   anonim

   nie rozumiesz boś tępy buraku !

   0
   0
  • 9 lipca 2013  22:24   W Twoim poniższym wpisie ...   anonim

   W Twoim poniższym wpisie brak ciągu logicznego wypowiedzi - zapytaj sąsiada co to może oznaczać :)

   0
   0
  • 9 lipca 2013  19:17   zawsze zastanawiało mnie to, ...   anonim

   zawsze zastanawiało mnie to, który z Was jest pierwszy na śmietniku - Ty ze swoim niskim IQ czy też szczur, który swoim IQ przewyższa Cię o kilka pokoleń !

   0
   0
  • 9 lipca 2013  18:38   To Ty masz sąsiada - razem ...   anonim

   To Ty masz sąsiada - razem mieszkacie na śmietniku ?

   0
   0
  • 9 lipca 2013  11:56   do IQ   anonim

   widać po Twoich wypocinach, że Twoje IQ nie dorównuje nawet papudze mojego sąsiada

   0
   0
  • 9 lipca 2013  08:54   Mini   IQ

   Anonimosisisisiu - sorki chyba, żle Cię obeniłem. Ten wpis to rzeczywiście nie jest Twój max, to jest coś z przeciwnej stronie tabelki. :)

   0
   0
  • 9 lipca 2013  00:47   "oj" - tak się nie ...   anonim

   "oj" - tak się nie podniecaj bo będziesz musiał zmieniać bieliznę osobistą

   0
   0
  • 9 lipca 2013  00:27   IQ   - oj

   Anonimusisiu z 00:02 - ten wpis to chyba już Twój maks intelektualny.

   0
   0
  • 9 lipca 2013  00:02   A Ty synku masz ? Pisiu, ...   anonim

   A Ty synku masz ? Pisiu, paciorek, konika i ...spać !!!

   0
   0
  • 8 lipca 2013  23:50   Ty nie masz naprawdę ...   anonim

   Ty nie masz naprawdę większych problemów na głowie ?

   0
   0
 32. 8 lipca 2013  21:17   nie ma co - mundur legionisty ...   Kokosz

  nie ma co - mundur legionisty leży na Darku jak "ulał"!Tylko pozazdrościć! Też sobie taki sprawię. :-)

  0
  0
 33. 8 lipca 2013  21:05   Byliśmy tam także - było ...   kaśka i paweł

  Byliśmy tam także - było czaaadowo !!! Niesamowite wrażenia! Jeszcze dzisiaj czuję piasek między zębami. Było tak jak na zdjęciach (albo i lepiej!!!). Już nie możemy doczekać się kolejnego zlotu w Bornem Sulinowie. Jedziemy z Wami !

  0
  0
 34. 8 lipca 2013  20:06   Ale odjazd wow   anonim

  Ale odjazd wow

  0
  0