Na kolonie pojechali do Jarosławca

Dziś rano 60-osobowa grupa podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wyjechała na 10. dniowy odpoczynek do Jarosławca. - Najbardziej nie mogę się doczekać zobaczenia Wioski Hobbitów - mówi jedna z uczestniczek wyprawy.

Grażyna i Iza na chwilę przez wyjazdem przyznały, że nie mogą się doczekać zaplanowanych na najbliższe 10 dni atrakcji.   |  fot. A. Zajkowska

Organizatorem wycieczki jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Chojnicach. - Od wielu lat zajmujemy się już organizacją kolonii. Działamy na rzecz lokalnych dzieci i młodzieży. W tym roku w wyprawie bierze udział 60 dzieci w wieku od ośmiu do 17 lat. Wybieramy się do Jarosławca. Czeka tam na nich wiele atrakcji, aquapark, muzeum bursztynu, Wioska Hobbitów, słynna jarosławska latania morska no i oczywiście morze. Wszyscy będą mogli korzystać z kąpieli morskich.

- W Naszej grupie jest czworo opiekunów, w tym także ratownik wodny. Jesteśmy przygotowani na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa nad wodą i nie tylko - opowiada Iwona Skocka, prezes TPD w Chojnicach. Zwiedzanie i morskie kąpiele to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie są w harmonogramie wyjazdu. W Jarosławcu zostanie także zorganizowana dyskoteka z DJ-em, żeby wszyscy mogli się wyskakać i wyszaleć na parkiecie oraz laserowy paintball. - Zorganizujemy siebie też dzień kolonisty. Na nim wybierzemy np. miss i mistera kolonii. Będzie się działo. Zapowiada się równie intenstywne jak i przyjemne 10 dni - komentuje Iwona Skocka.

Na co nastawiają się uczestnicy wycieczki? - Cieszę się na ten wyjazd, bo już na jednym byłam i było bardzo fajnie. Nadal go wspominam. Teraz najbardziej czekam na zobaczenie Wioski Hobbitów i aquapark. Średnio umiem pływać, ale może się nauczę lepiej. A jak nie to sobie poskaczę w wodzie i skorzystam z innych atrakcji - mówi Grażyna.

- Ja jeszcze nie wyjeżdżałam z TPD. Mam tylko jedno oczekiwanie, zobaczyć jak najwięcej rzeczy i żeby była ładna pogoda - dodaje Iza. Monika Rafalska i Wanessa Rolbiecka, podobnie jak Grażyna, wyjeżdżały już na kolonie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Obie bardzo dobrze je wspominają. Nastolatki są przekonane, że i w Jarosławcu będzie im się podobało.

- Nie nastawiamy się na zwiedzanie. Fajnie, że coś nowego zobaczymy, ale raczej stawiamy na dobrą zabawę, imprezy i integracją z koleżankami i kolegami - mówią. - Zakładam, że będę się dobrze bawić. Podobnie jak koleżanki, chcą żeby było wesoło, na spontanie i żeby całe kolonie się udały - dodaje Oliwia Młodzianowska.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki grantom z Urzędu Miasta w Chojnicach oraz datkom sponsorom, właścicielom lokalnych firm.

Anna Zajkowska