Na Strzelecką wjadą mieszkańcy

Jest nowe porozumienie w sprawie organizacji ruchu na ulicy Strzeleckiej podczas remontu. - Porozumienie liberalizuje pierwszy wniosek i pogląd wykonawcy, że ulica musi być zamknięta dla wszystkich - mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Ulica Strzelecka będzie zamknięta przez ponad dwa miesiące. Do posesji mają jednak dojeżdżać mieszkańcy. Trzeba też pamiętać o ratownikach.   |  fot. (olo)

- Wiem, będzie makabra - mówi o planowanym remoncie ulicy Strzeleckiej i związanych z tym problemami komunikacyjnymi w mieście burmistrz Arseniusz Finster.  Pocieszeniem jest więc fakt, że nie jak pierwotnie zapowiadano, na Strzelecką będą mogli wjechać mieszkańcy i prowadzący tu chociażby działalność gospodarczą.

- Firma będzie prowadzić remont w takich etapach, żeby ulice skomunikowane z Strzelecką z Osiedla Słonecznego, m.in. Weterynaryjna i Podlesie oraz inne, służyły jako małe obwodniczki - mówi Finster. – Będzie można się poruszać, ale z wielką ostrożnością. Zakaz wjazdu będzie obowiązywał natomiast kierowców, którzy będą chcieli jechać np. do Chojniczek. Oni muszą znaleźć alternatywną drogę, chociażby Karnowskiego, gdzie będzie na ten czas zakaz parkowania.

Burmistrzowi i władzom powiatowym oberwało się dziś na sesji powiatu od radnej Mirosławy Daleckiej. Ma ona żal, że burmistrz chce zachęcać zmotoryzowanych turystów z Polski do omijania Chojnic w sezonie letnim w trakcie budowy ulicy Strzeleckiej, przez co nie zostawią tu pieniędzy u lokalnych przedsiębiorców.

Zarząd powiatu radna zganiła natomiast za to, że ten remont przeprowadzony będzie właśnie w sezonie letnim w momencie największego szczytu komunikacyjnego. Trzeba jeszcze zorganizować ruch autobusów MZK i karetek oraz do Spółdzielni Inwalidów.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 20 maja 2017  19:59   Jestem zaskoczony wypowiedzią członka z czerska (1)   wyborca

  wypowiadał się a nie miał zielonego pojęcia, że ul. Strzelecka miała być zamknięta na 3 miesiące i głupoty opowiadał na sesji tylko się zbłaźnił. Pięciu członków zarządu i co oni robią, że pojęcia nie mają o czym mówią, kompletna katastrofa

  6
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 2. 19 maja 2017  23:22   Na Karnowskiego już dawno ...   Yolka

  Na Karnowskiego już dawno powinien być zakaz parkowania ! Przecież tam wszyscy mieszkańcy maja własne posesje i mogą na nie wjeżdżać. To tylko sprawa lenistwa ! Myślę,że po remoncie zakaz będzie dalej tam obowiązywał . To samo dotyczy ulicy Prochowej - parkują tam jak chcą - po obydwu stronach drogi i trudno tam jest nieraz przejechać. Gdzie jest odpowiednia komisja od tych spraw ? Czy oni nie widzą tego problemu ? Musi dojść do wypadku aby się temu przyjrzeli ?

  9
  0
  Odpowiedz
 3. 19 maja 2017  22:01   Ale macie problem   powodzenia

  Ale macie problem jak ludzie dojadą do pracy czy domów to jest tylko dwa miesiące może trochę dłużej ale będzie nowa ulica i chodniki.W końcu nie będzie się woda lała do mieszkań nie którym mieszkańcom .

  3
  3
  Odpowiedz
 4. 19 maja 2017  20:59   co otwieram artykuły o sesji powiatu   wyborca

  to wszędzie radna Dalecka się wypowiada, a gdzie reszta radnych?

  7
  0
  Odpowiedz