Muzycznie w klimacie retro, rikszą po rynku i śpiew w autobusie

W najbliższy poniedziałek w Święto Niepodległości o godz. 16:00 zapraszamy na Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej organizowany przez Stowarzyszenie "Dworek Polski".

Wachlarze, pióra, meloniki przypomną nam szalone lata 20. i 30. XX wieku oraz będą wspaniałą okazją do radosnego obchodzenia Święta Niepodległości.   |  fot. ilustracyjne

Już po raz piąty będziemy mogli się spotkać w klimacie międzywojennej kawiarenki i posłuchać szlagierów, które stały się tak popularne dzięki znanym artystom międzywojennego kina i estrady. Podczas koncertu laureaci V Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, (zobacz listę uczestników)  zaprezentują znane i lubiane piosenki Ordonówny, Zuly Pogorzelskiej, Bodo, Fogga i wielu innych.

Niezapomniane tanga, fokstroty i walce wykona również Studio Piosenki Andrzeja Zielińskiego przy Miejskim Domu Kultury w Człuchowie, Retro - Duet, czyli Krystyna Lewicka - Ritter, śpiewająca dziennikarka i Włodek Ossowski, a także Stowarzyszenie "Dworek Polski".

W holu ChCK odbędzie się również wystawa fotograficzna uczniów Szkoły Podstawowej w Pawłowie pt. "Polska w kadrze". Tradycyjnie nie zabraknie również pysznej kawy i rogalika. Zapraszamy! Wstęp wolny!

W tym dniu będzie również okazja do przejażdżki rikszą na Starym Rynku w Chojnicach od godz. 10:00  oraz wspólnego odśpiewania piosenek patriotycznych w autobusie linii nr 7 MZK Chojnice od godz. 13:44 z pl. Jagiellońskiego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Dworek Polski", współorganizatorami Powiat Chojnicki, Miasto Chojnice i Gmina Miejska Chojnice, partnerem Chojnickie Centrum Kultury.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego, Miasta Chojnice i Gminy Chojnice.

Anna Piekarska

Zapisz

 1. 8 listopada 2019  13:07   Marian Hemar   xyz59

  Marian Hemar oczywiście !!!

  3
  0
  Odpowiedz
 2. 8 listopada 2019  13:05   ZULI POGORZELSKIEJ   xyz59

  OCZYWIŚCIE ZULI POGORZELSKIEJ- Najbardziej popularne piosenki to "Spotkamy się na Nowym Świecie", "Panna Mania gra na mandolinie", "Czego pan się pcha", "Bubliczki". Teksty dla Zuli Pogorzelskiej pisali m.in. Andrzej Włast i Marian Hema . Ps."Zadanie" - nowa nazwa dla określenia koncertu , występu !!!?

  3
  0
  Odpowiedz