Muzyczne zmagania

„Klasyka w rozrywce, rozrywka w klasyce” – to tytuł konkursu muzycznego, który już po raz piąty zorganizowany został Szkołę Muzyczną w Chojnicach W czwartek (26.05.) w konkursowe szranki stanęli soliści, duety i zespoły.

Inicjatywa chojnickiej SM jest motywacją dla młodych ludzi do doskonalenia swoich umiejętności muzycznych.   |  fot. m.n.

Reprezentowali szkoły muzyczne z Gdańska, Słupska Koszalina, Kwidzynia, Sławna, Kartuz, Starogardu i Chojnic. Konkurs ten jest imprezą ogólnopolską (międzyszkolną) skierowaną do dzieci i młodzieży, mający na celu promocję młodych talentów oraz prezentację dorobku szkół muzycznych, jak również zainteresowanie i zachęcenie młodych ludzi do nauki i praktykowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. W godzinach popłudniowych po ogłoszeniu wyników odbył się koncert laureatów. W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęła skrzypaczka Kornelia Radziszewska z Gdańska. Najlepsze w duetach okazały się Monika Pionk i Marcelina Widz. Kwartet fletowy „ Kwartissimo” z Kartuz wygrał w kategorii zespoły.   

(red)                                                     

fotoreportarz.jpg   relacja_video.jpg