Muzeum musi czekać na lepsze czasy

Chojnickie muzeum, które podlega pod powiat chojnicki, pęka w szwach. Przydałoby się dodatkowe miejsce nie tylko na organizację wystaw, ale też do magazynowania zbiorów. Światełka w tunelu nie ma ...

Ten budynek mógłby być przydatny na potrzeby muzeum, jednak zdaniem starosty, taka opcja nie wchodzi w rachubę ze względu na koszty.   |  fot. D. Wałdoch

Potrzeby Muzeum Historyczno - Etnograficznego widać szczególnie teraz, gdy przez pęknięcie i zawalenie fragmentu muru z użytkowania wyłączona jest „Kurza Stopa”. Ale i z funkcjonowaniem tej baszty w muzeum mają problem z miejscem. Wrócił więc pomysł odkupienia znajdującego się w sąsiedztwie baszty „Kurza Stopa” prywatnego budynku, gdzie byłaby szansa i na funkcje wystawienniczą, i na magazynową.

Obiekt ten jest na sprzedaż, ale starosta Stanisław Skaja mówi wprost, że budynek jest zbyt drogi, a jeszcze trzeba w niego zainwestować minimum 3 mln zł. - Nie ma szans na tę realizację, jeśli w grę wchodzą kwoty rzędu 1,5 - 2 mln zł za zakup tego budynku. My nie mamy takich środków i nie stać nas na realizację takich potrzeb. Może gdyby pan minister zamiast kupować od Czartoryskich obraz, przekazał nam na ten cel z 2 – 3 mln zł… Jak widać, są ważniejsze sprawy w Polsce niż dofinansowanie muzeów – mówi starosta Stanisław Skaja.

Starosta dodaje, że skłania się ku temu, by we własnych zasobach szukać miejsca np. do magazynowania zbiorów muzeum. I dodaje, że za te pieniądze zbudowałby nowy obiekt dla muzeum.

(olo)

Zapisz

 1. 6 kwietnia 2018  17:59   DLACZEGO STAROSTA NIE ZWROCI SIE DO MINISTRA?!   h

  o znalezienie srodkow.

  4
  0
  Odpowiedz
 2. 5 kwietnia 2018  19:58   Miasto pozbyło się tego ...   Klemens

  Miasto pozbyło się tego obiektu za 20 tys. zł podobna sprawa była z klubem Medyk

  11
  3
  Odpowiedz
 3. 5 kwietnia 2018  15:42   Muzeum w Starostwie !!! ...   Svenson

  Muzeum w Starostwie !!! doskonały pomysł ! z kim w roli głównego eksponatu ?

  10
  5
  Odpowiedz
 4. 5 kwietnia 2018  15:30   Niech odda lokale w ... (1)   anonim

  Niech odda lokale w starostwie, za dużo ich tam jest

  9
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz