Muzeum Janusza Trzebiatowskiego zaprasza!

Zapraszamy do ponownie otwartego muzeum, gdzie oglądać można bardzo bogate i ciekawe zbiory twórczości Janusza Trzebiatowskiego. Na 5 kondygnacjach średniowiecznej Baszty Więziennej można zobaczyć przekrój całej twórczości pochodzącego z Chojnic artysty.

W muzeum można podziwiać także zbiory sztuki dawnej. Eksponaty w chojnickiej galerii pochodzą z całego świata.   |  fot. ChCK

Od malarstwa olejnego, przez pastele, medale, rzeźbę, plakaty po propozycje projektów pomników oraz znaczki okolicznościowe. Dzięki bogatej ekspozycji (ponad 400 eksponatów) możemy także poznać historię życia artysty, jego pasje i zainteresowania. W muzeum można podziwiać także zbiory sztuki dawnej. Eksponaty w chojnickiej galerii pochodzą z całego świata.

Najstarszym eksponatem jest pochodząca z Wietnamu rzeźbiona w drewnie XVI-wieczna figura Buddy. Innymi, równie cennymi obiektami są: rzeźba przedstawiająca św. Floriana (XVII wiek), figura św. Anny (poł. XVIII wieku), waza porcelanowa z epoki Ming pochodząca z Chin, grawerowany dzban perski, XVIII-wieczna tkanina sakralna, romanizujący krzyż kamienny przedstawiający Mękę Pańską, samowar afgański, czy rzeźby z kła morsa.

Na odwiedzających czeka przewodnik, który osobiście opowie i oprowadzi wszystkich zainteresowanych. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:

wtorek - 12.00-17.00

środa - 9.00-14.00

czwartek - 12.00-17.00

piątek - 9.00-14.00

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej muzeum www.muzeumtrzebiatowskiego.pl oraz do skorzystania z wirtualnego spaceru. W muzeum nie pobiera się opłat za fotografowanie i filmowanie. Wykonane zdjęcia mogą być przeznaczone tylko do użytku prywatnego, ich dalsze kopiowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób jest niedozwolone bez zgody pracownika muzeum.

Ł Sajnaj