Musical na 100 - lecie

Dominik Gostomski, założyciel teatru Dimmi, przygotuje spektakl o charakterze musicalowym na 100-lecie powrotu Chojnic do macierzy. Głównymi aktorami będą uczniowie i mieszkańcy Chojnic oraz powiatu, bowiem pomysł zainicjował starosta chojnicki.

Reżyserem i odpowiedzialnym za całość przedsięwzięcia jest Dominik Gostomski z teatru Dimmi.   |  fot. (olo)

Musical ma być opowieścią o miłosnej historii Wandy i Stasia. Cała historia będzie działa się w różnym czasie w Chojnicach, które mają być tłem musicalu. Prace nad realizacją już się rozpoczęły. Powstaje autorski scenariusz fabularny i autorska muzyka, którą zajmuje się Adriana Lemańczyk z zespołu Pierwiastek z Trzech. Nad wszystkim czuwa reżyser Dominik Gostomski z teatru Dimmi.

-  Jest to projekt długoterminowy, ale tak tak naprawdę czasu mamy niewiele. Nie będzie w nim wykonawców, a wystąpi młodzież i inni chętni mieszkańcy Chojnic i powiatu chojnickiego, których musimy przygotować do tego, aby ich występ sceniczny był na odpowiednim poziomie i ludzie oglądający spektakl dobrze się bawili i byli usatysfakcjonowani z tego, co widzą – mówi Dominik Gostomski. - Będzie to historia o miłości dwójki ludzi Wandy i Stasia. Chcemy, aby ta historia była wciągająca i interesująca każdego.

Jak podkreśla reżyser, nie ma to być produkcja dokumentalna – od tego są albumy czy książki. Jednak wątki dokumentalne czy historyczne oczywiście będą. - Fabuła jest prowadzona przez różne  wydarzenia historyczne związane z historią miasta. Chojnice są tłem i fundamentem, na którym ta historia się będzie rozgrywała – dodaje Gostomski. Wkrótce odbędzie się casting dla chętnych. Po przesłuchaniach wybrana będzie obsada. Poszukiwane są osoby z róznymi predyspozycjami: od aktorskich po muzyczne i inne.

- Będziemy sprawdzać warunki, charyzmę, osobowość – mówi Gostomski. - To jeden z naszych pomysłów na 100 - lecie odzyskania przez Chojnice niepodległości. Chcemy do tego zaangażować młodzież. Premierę planujemy na 31 stycznia – mówi starosta Marek Szczepański.

Szczegóły w materiale wideo.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 11 kwietnia 2019  12:40   Fajnie;) (1)   LubieMusicale

  Tylko nie sugerujcie się ostatnim Teatrem Tańca "Żniwa" - reżyserka z kompleksami wystawiła pornografię na waszej scenie....szkoda, że na sali były dzieci a ChCK nie ostrzegał przed kupnem biletów... To było straszne przedstawienie nie mające nic wspólnego z tańcem, muzyką, polską wsią, czy Penelopą...porażka. Życzę powodzenia przy musicalu;)))) Rozpisałam się tutaj, bo żaden portal nie odważył się zamieścić reportażu o niedawnym "pseudo" teatrze tańca;) A dodam, że jestem częstym bywalcem wielu teatrów w Chojnicach, Gdyni, Warszawie...teatry nowoczesne i tradycyjne....

  1
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 maja 2019  17:10   W pełni popieram.   Widz

   Też byłam na tym "spektaklu" i to w dodatku z moim dzieckiem, które zostało zaproszone w ramach zajęć tanecznych! Występ skandaliczny!!! Bardzo żałuję wydanych pieniędzy, straconego czasu i i narażenia wrażliwości swojej i dziecka.

   0
   0