Murawa przy Mickiewicza później

Podczas trwającej właśnie sesji rady miejskiej burmistrz Arseniusz Finster potwierdził, że miasto nie zbuduje w tym roku podgrzewanej murawy na stadionie Chojniczanki. - Widzimy perspektywę realizacji tej inwestycji w roku przyszłym – mówi.

W tym roku nie rozpoczną się prace związane z podgrzewaną murawą na stadionie. Inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku.   |  fot. (olo)

O swojej decyzji burmistrz Arseniusz Finster poinformował rano – przed sesją - członków zarządu Chojniczanki. - Przekazałem informację, że nie widzę możliwości realizacji tego zadania teraz w maju ze względu na zwiększoną ilość wydatków unijnych inwestycji. Wiele z nich jest droższych i musimy dokładać środki – mówi Finster.

I dodaje: - Widzimy perspektywę realizacji tej inwestycji w przyszłym roku. Ta decyzja została przyjęta przez zarząd niezbyt entuzjastycznie, bo lepiej byłoby wykonać murawę teraz w maju i ją mieć, niż przekładać ją na później, co może się wiązać np. z przekładaniem meczów. Jak argumentował burmistrz, trwają duże i drogie inwestycje w mieście, za kilka miesięcy ruszą kolejne (targowiska przy Młodzieżowej, Angowickiej, dworzec i inne), a podgrzewana murawa również będzie skomplikowanym zadaniem.

- Musimy wywieźć kilkanaście tysięcy metrów sześciennych ziemi, zainstalować podgrzewaną murawę i przywieźć te kilkanaście tysięcy metrów sześciennych ziemi. Musimy położyć trawę i MZEC przez cały Plac Emsdetten musi pociągnąć i położyć przyłącze – mówił Finster. - Mam nadzieję, że moja decyzja będzie przez zarząd Chojniczanki przyjęta ze zrozumieniem i wierzę, o co apeluję, że zarząd nadal będzie kreatywnie rozwijał futbol w Chojnicach, bo Chojniczanka jest najlepszą wizytówką miasta, za co oddaję honor działaczom klubu.

Burmistrz podkreślił i przypomniał, że budowa podgrzewanej murawy to nie spełnienie wymagań na Ekstraklasę, ale już na I ligę i jeśli Chojniczanka chce nadal w tej lidze grać w sezonie 2020/2021 musi podgrzewaną murawę posiadać. Marek Szank, przewodniczący komisji kultury i sportu przedstawił wniosek komisji złożony przez Sebastiana Matthesa, aby projekt podgrzewanej murawy zmienić tak, by stadion pozostał również lekkoatletyczny, a więc by nie „zabierać” kosztem podgrzewanej murawy niektórych jego funkcji lekkoatletycznych.

Jeszcze nie wiadomo na co zostaną wydatkowane środki, które były na ten cel przeznaczone w budżecie (2 mln zł). Prawdopodobnie za 0,5 mln zł będzie wykonana barmofurta – specjalne wejście dla kibiców przy głównej bramie stadionu (co jest kolejnym wymogiem PZPN).

(olo)

 1. 19 maja 2019  23:30   Burmistrz wszyskich Chojniczan   Grzegorz

  Jako burmistrz wszystkich Chojniczan powinien szanowny pan burmistrz zdelegalizować klub Chojniczanka. W końcu nie wszyscy mieszkańcy interesują się futbolem, a ewentualne kibicowskie rozróby mogą negatywnie wpłynąć na budżet i wizerunek miasta. Amen.

  1
  1
 2. 14 maja 2019  09:04   UNIEWAZNIENIE PRZETARGU   DAREK

  wkoncu poraz pierwszy BURMISTRZ i RADA MIASTA przejzala na oczy i przciwstawili sie prezesostwu klubu MKS CHOJNICZANKA I powiedzieli otwarcie ze nie ma jak narazie dla kogo modernizowac stadionu bo nie ma druzyny -BRAWO

  16
  8
 3. 14 maja 2019  07:47   W przyszłym sezonie to ten ...   obserwator wydarzeń

  W przyszłym sezonie to ten prowincjonalny klubik i tak spadnie do niższej klasy ! A jak nie będzie podgrzewanej murawy to jeszcze niżej ! I bardzo dobrze - tam jest ich miejsce ! Proponuję zmienić nazwę klubu z "Chojniczanki" na "DPS Chojnice" (Dom Pomocy Społecznej), przecież tam graja same dziadki i odzyski z receclingu :-)))

  11
  7
 4. 14 maja 2019  00:17   rozwiazanie umowy o modernizacje   Piotr

  I bardzo dobrze sa wazniejsze inwestycje w miescie niz nieudolna pilka mozna A moze jak KLAUZO jest taki do przodu to niech pierw z druzyna porzadek zrobi -co-? a nie pieniadze w bloto wyrzucac A miasto powinno prezesa klubu rozliczac z kazdych potkniec a nie tylko stac i patrzec-jak nieudolnie graja - to nie poraz pierwszy gdzie oni sie fuksem dzieki remisowi utrzymali w 1 lidze

  8
  3
 5. 13 maja 2019  22:44   remont   jarek

  Jakby prezesom klubu zalezalo na klubie chojniczanki i na utrzymaniu w 1 lidze bo juz nie pierwszy raz fuksem utrzymali sie w 1 lidze -zrobili by prezesi klubu rewolucje z druzyna -a nie prezesostwo siedzi i sie tylko przyglada jak druzyna beznadziejnie gra i po raz 2 utrzymala sie fuksem w 1 lidze -i to ma byc druzyna-? A burmistrz i rada miasta jesli jest to miejski klub a tak- to po takich wyskokach powinni rozliczac klub i prezesostwo po wpadkach -a nie siedziec i sie przygladac - nadarmo miasto nie daje na klub miejski MKS CHOJNICZANKA pieniedzy

  7
  3
 6. 13 maja 2019  22:22   Taka jest cala polityka ...   anonim

  Taka jest cala polityka naszego kochanego burmistrza. Najpierw obieca ze cos da czy zrobi. Potem kilka osob pokrzyczy ze jest d*pa a nie klub i juz zmiana decyzji. Ten sezon byl zenujaco slaby zgoda ale jezeli x lat temu burmistrz podjal decyzje ze modernizujemy stadion przy mickiewicza to spodziewal bym sie konsekwencji. Tyle w temacie

  6
  18
 7. 13 maja 2019  19:09   Chojniczanie maja dośc ... (3)   sd 50

  Chojniczanie maja dośc kopaczy z klubu.Tylko wstyd i zenada.Rączki wyciągacie po cudze a sami nic.A teraz jeszcze straszenie ze koniec z grą w 1 lidze.A zastanawialiście sie kto po was będzie płakał?Pewnie znajdą sie fanatyczni kibice i ich rozumiem ale ogół bedzie miał was w głębokim powazaniu.Najpierw Miasto, mieszkancy i ich potrzeby, wy jesteście gdzies tam na entym miejscu w kolejce, a to co pokazujecie na boisku kompletnie was deskwalifikuje.

  21
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 maja 2019  15:42   Typowe Chojnickie ...   anonim

   Typowe Chojnickie malkontenctwo ;) Najlepiej zero rozrywki, zero sportu, wszystko zaorać, zostawmy kościoły. Tego chcecie?!

   3
   1
  • 14 maja 2019  07:41   Turyści, którzy ...   gazda

   Turyści, którzy przyjeżdżają do Chojnic to ten klubik z Mickiewicza mają głęboko w d...e ! Nawet nie wiedzą,że taki badziew pląta się po boisku. Co ich obchodzą jacyś pseudokopacze skoro na swoich podwórkach ich dzieciaki grają lepiej ?!

   7
   1
  • 13 maja 2019  22:46   Patrzysz na wszystko bardzo ...   anonim

   Patrzysz na wszystko bardzo krótkowzrocznie. Prawda jest taka, że Chojniczanka stała się dziś marką znaną w całej Polsce. O Chojnicach pisze się w ogólnopolskich mediach, a jako że piłka nożna jest najważniejszym sportem w Polsce to reklama jest tym większa. Chojnice i okolice są mocno turystyczne, więc taka drużyna jest dla miasta zbawieniem. Ściąga ludzi na wakacje, odpoczynek, czy zwykłe zwiedzanie. Zostawią tu pieniądze, które następnie miasto może wykorzystać.

   3
   8
 8. 13 maja 2019  15:29   CHOJNICZANKA ??????? (2)   kibic MKS CHOJNICZANKA od wielu lat

  CHOJNICZANKA nie jest już miejskim klubem tylko to w tej chwili spółka o nazwie Chojniczanka , kilku panów ma swoje udziały i oni o wszystkim decydują , burmistrz nic nie zrobi bo niema miasto nawet 1% udziałów i co ciekawe w innych klubach stowarzyszenie posiada swoje udziały , natomiast w Chojnicach stowarzyszenie MKS CHOJNICZANKA nie jest udziałowcem spółki . Tak więc miasto Chojnice finansuje prywatny klub , ciekawe na jakiej zasadzie prywatna spółka przejęła nazwę , barwy i herb od stowarzyszenia MKS CHOJNICZANKA ????? Jest taka zasada że samorządy miejskie dopóki finansują kluby zastrzegają sobie pewną pulę udziałów w spółce , w Chojnicach jest inaczej . pozdrowienia dla wszystkich kibiców

  21
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 maja 2019  11:04   Pisać każdy moze   Ja

   Zanim zaczniesz pisac sprawdź swoje domysły czy są prawdziwe

   1
   4
  • 13 maja 2019  20:45   Szok, czyli miasto ma ...   Mmm

   Szok, czyli miasto ma finansować prywatna spółkę?

   9
   3
 9. 13 maja 2019  13:01   Już w chwili podjęcia ...   realista

  Już w chwili podjęcia modernizacji stadionu była to chybiona decyzja, nie modernizuje się obiektu postawionego w niecce dawnego jeziora, bo to powoduje zwiększenie kosztów i problemy, ale włodarz kiedyś powiedział, że to kibice na nim wymogli, skoro wymogli, niech się teraz do nich zwróci, jak nie miał swojego zdania i eksperckiej opinii.

  26
  2
 10. 13 maja 2019  12:51   Jaki burmistrz i Rada   Wierny kibic

  Taka działalność. Stadion niedawno przechodził remont - odwodnienie spartaczone, miejsc dla ,kibiców mało , odpustowe zadaszenie trybun ... ...

  23
  3
 11. 13 maja 2019  12:42   Poziom polskiej piłki jest ...   anonim

  Poziom polskiej piłki jest żenujący niski, czy to ekstraklasa czy I liga, ale stadiony chcą mieć na miarę LIgi Mistrzów, tylko umiejętności i woli walki brak

  27
  2
 12. 13 maja 2019  12:31   Nasza Chojniczanka to nie ... (4)   kibic2/B

  Nasza Chojniczanka to nie fabryka gwozdzi i nie ma własnych dochodów.Dlatego musi być dofinansowywana no bieżąco .W przeciwnym razie grozi nam degradacja do 2 ligi(przyp.wymóg PZPN odnośnie podgrzewane murawy od 2021 na 1 ligę)Już nawet nie wspomnę o możliwości awansu w przyszłym sezonie do ekstraklasy.Teraz jest najlepszy czas by wykonać podgrzewanie murawy(ze względu na najdłuższą przerwę w rozgrywkach ligowych)Wszędzie i wszyscy dokładają do sportu by był na poziomie minimalnym do danego miasta.A dokładanie pieniędzy z budżetu miasta na kolejne remonty do targowisk jest bezsensu .Tam lepiej i tak nie będzie ,oraz więcej klientów też nie przybędzie.O te remonty targowisk domaga się tylko kilka osób i jeden radny(chyba tylko po to by robić opozycyjny ferment)Większość z tych kupców już nie chce wcale tego remontu(rozmawiałem z nimi...długi temat).W nowym sezonie klub się wzmocni i będzie nam dalej przynosił chlubę i zadowolenie,tylko teraz trzeba Chojniczance pomóc ,a nie stale tylko narzekać .Dzięki 1 lidze mogliśmy na naszym stadionie oglądać w Pucharach Polski takie zespoły jak LECHIA ,Wisła,Górnik,legia,itp

  27
  22
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 maja 2019  22:32   remont   Jurek

   Ciekawe kim sie klub z Chojnic wzmocni chyba emerytowanymi dziadkami powracajacymi z innych klubow ktorym koncza sie kontrakty w innych klubach i zaden inny klub juz danego zawodnika nie wezmie

   5
   1
  • 13 maja 2019  15:10   Śmiech   Bond

   Zadowolenie i chlubę? Śmiechu warte,szkoda kasy i czasu.Nie wspominając już o zawiedzionych na każdym meczu kibicach(nie mylić z kibolami bo ich raczej mecz wcale nie interesuje.Ważne by spalić marychę na trybunie,nachlać sie piwa i wieśniacko pokrzyczeć) Panie Burmistrzu czas rozwiązać ten klubik.Większe emocje są na rybach

   12
   6
  • 13 maja 2019  12:53   bedzie może wam przynosił chlubę i zadowolenie   NIE dla widzimisię

   dla reszty mieszkańców miasta ten obiekt to tylko finansowy balast. Studnia bez dna. Nikt z was "wielcy" kibice i działacze nie da zapewnienia , że po uzbrojeniu tego stadionu w podgrzewaną murawę, PZPN nie wymyśli zwijanego dachu. I znowu płacz, że spadniemy do drugiej ligi jak go nie będzie. Zburzyć, spalić to, zaorać, posypać solą i przykryć folią, żeby przypadkiem coś się nie wydostało.

   14
   6
  • 13 maja 2019  12:52   To trochę tak jakbyś ...   anonim

   To trochę tak jakbyś powiedział, że miasto nie musi np. wyremontować dworca, czy jakichś budynków do niego należących, bo w sumie prawie nikt z tego nie korzysta i interesuje to tylko użytkowników tychże obiektów. Co z tego, że się to zaraz zawali? Rozumiem spojrzenie Chojniczanki, chodzę na mecze, kibicuję ale kurcze trochę zaczyna nam się to wszystko rozjeżdżać. PZPN ma coraz większe wymogi, a budżet miasta nie jest z gumy, więc trzeba to sensownie rozkładać, aby wszyscy byli zadowoleni. W tym roku są inne priorytety, miasto musi dbać o wszystkich, nie tylko o stadion. W przyszłym roku zamrozi się pieniądze na murawę i tyle.

   7
   2
 13. 13 maja 2019  12:11   Jest to logiczna decyzja, ...   anonim

  Jest to logiczna decyzja, choć na pewno bardzo trudna. W tym roku sezon kończy się wyjątkowo szybko i prace mogłyby być bez problemu wykonane do rozpoczęcia kolejnego sezonu. W przyszłym roku liga jest już dłuższa, więc czasu na modernizację będzie mniej co prawdopodobnie zmusi drużynę do rozegrania jakiejś części spotkań poza Chojnicami, bądź na wyjeździe w początkowej jego fazie. No, ale trzeba też pamiętać o innych wydatkach miasta, które stają się coraz większe. Każda inwestycja jest droższa niż zakładano, więc to tam powinny pójść wszelkie możliwe środki.

  15
  8