Motocykliści, w weekend czekają was kontrole

Przez trzy dni, od piątku 6 sierpnia do niedzieli 8 sierpnia, pomorscy policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole motocykli. Celem jest m.in. eliminowanie z ruchu kierujących motocyklami, którzy nie posiadają uprawnień do tej kategorii pojazdu.

Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie.   |  fot. ilustracyjne

Kontrola stanu technicznego motocykli, egzekwowanie stosowania się do ograniczeń prędkości. Wraz z letnią pogodą na naszym drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. W okresie letnim coraz więcej osób, jako środek transportu wybiera motocykl, motorower, czy rower.

Podczas działań policjanci szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, ich prawidłowe wyposażenie oraz niebezpieczne zachowania wpływające na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie. Poruszając się w ruchu drogowym mało kto myśli o tym, że może stać się uczestnikiem kolizji czy wypadku.

Chwila nieuwagi, drobny błąd, gorsza dyspozycja psychofizyczna, czy też niewłaściwe zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego może doprowadzić do tragedii. Uważajmy na drodze. Na każdego z nas w domu czeka ktoś bliski.

KPP