Montaż okien - wiele istotnych problemów

Wielu fachowców od montażu okien już doświadczyło problemów związanych z montażem okien. Mowa tu o tym, że okna PCV i Okna PVC Kraków zazwyczaj montuje się w budynkach nowych, które już mają elewację i dach, ale ich wnętrza nadal czekają na wykończenie.

Montaż okien jest równie istotny jak ich wybór.   |  fot. nad.

W przypadku tych budynków normą jest też i to, że otwory okienne czasami nie trzymają wymiarów i nie chodzi tu wyłącznie o to, że daną ścianę mógł murować taki lekko pijany murarz. Tego typu przypadki też mają miejsce, choć główną przyczyną jest pośpiech, czyli konieczność ukończenia danej kondygnacji danego budynku w te cztery lub pięć dni, a po tych dniach wylewa się kolejny strop. Mowa tu dokładnie o zarabianiu pieniędzy i dlatego ta nieco bardziej wystająca cegła w otworze okiennym to nie problem.

Czy często montaż okien jest znacznie utrudnionym?

Ludzie od montażu okien, czyli pracownicy zatrudnieni na stałe są przyzwyczajeni do pracy przy otworze okiennym i to tych z przecinakiem. Mowa tu dokładnie o tym, że niektóre budynki powstają z tych najtańszych i nie wymiarowych cegieł, które niekiedy mają ewidentnie kształt trapezu zamiast kształtu prostokąta. Przeciwności tego typu nie są normą jeśli chodzi o montaż okien powiązany z pewnego rodzaju korektami otworu okiennego. Najczęściej tą drobną przyczyną korekt jest to nie dokładne i pośpieszne wykonawstwo, bo szefowie pracowników budowlanych tak jakby poganiają swoich pracowników, po to by w jednym miejscu zakończyć pracę dzień wcześniej, a w drugim dzień wcześniej zacząć, czyli dzięki temu pośpiechowi konkretna firma zarobi więcej w skali roku.

Inną z przyczyn nie wymiarowych otworów okiennych jest rzecz jasna pijaństwo, choć nie chodzi tu o to znaczne upijanie się robotników budowlanych. Problem ten powiązany jest z małymi miasteczkami i z rejonami wiejskimi. Właśnie tam częściej widuje się ludzi którzy wypili jedno piwo, a potem murują. Z przyczyny tej niestety powstają krzywe ściany i nie wymiarowe otwory okienne, ale w większych miastach zjawisko to zazwyczaj stanowi mniejszy problem.

Okna PCV w Krakowie: https://novobudowa.pl/

Inne istotne wzmianki

Te nie wymiarowe otwory okienne to główny problem, jeśli chodzi o sam montaż okien i co najistotniejsze problem ten szybko nie zniknie. Jednym słowem przedsiębiorcy budowlani stawiają głównie na szybkość wykonania tego stanu surowego zamkniętego. Szybkość i wygoda montowania okien PVC ma dla nich drugorzędne znaczenie, bo gonią ich terminy. Trzydziestego muszą oddać ten stan surowy zamknięty, a pierwszego wystartować z kolejną budową. Dlatego właśnie to dbanie o detale to sprawa dość problematyczna.

Czasami nawet w wyniku pośpiechu jedna z belek konstrukcyjnych dachu znajdzie się w przewodzie wentylacyjnym, czyli taka drobna różnica w wymiarach otworu okiennego nie sięgająca centymetra to niemal standard. Rzecz jasna trafi się też i tak, że otwory okienne trzymają wymiary, a nawet są nieco większe, po to by montaż okna przebiegał bezproblemowo, ale w tym nowoczesnym budownictwie, którym rządzi pośpiech cała masa błędów wykonawczych to niemal codzienność dla ludzi montujących okna i drzwi tarasowe.

(nad.)