#MójDomKultury, edycja pierwsza, już za nami

Pierwsza z trzech prezentacji twórców biorących udział w akcji #MójDomKultury przeszła do historii. Na scenie Chojnickiego Centrum Kultury, na żywo, swoją twórczość zaprezentowali lokalni muzycy oraz twórcy m.in. graffiti, tatuażysta czy malarki.

Kolejna odsłona akcji #MójDomKultury zaplanowana jest na 13 sierpnia.   |  fot. A. Zajkowska

W czasie totalnego zamknięcia spowodowanego koronawirusem, w Internecie kwitła twórczość z hasztagiem Mój Dom Kultury. Lokalni artyści różnych dziedzin prezentowali swoje dzieła. Łącznie uzbierało się ich około 150. Ostatecznie organizatorzy wyróżnili 26 osób, które teraz mają okazję zaprezentować swoje dzieła w galerii i na scenie ChCK-u.

Prezentacja ta podzielona została na trzy, osobne wydarzenia. Wczoraj (1.08.) odbyło się pierwsze z nich. Była to okazja by po okresie lockdownu pierwszy raz posłuchać muzyki. W tej odsłonie byli to Krzysztof Gurdak z zaproszonymi muzykami, formacja Sketch oraz Jakub Słubik z zespołem.

Na scenie pojawili się także tatuażysta Arkadiusz Skiba, malarki Marlena Pawlak, Sara Kaspeska oraz Olgierd Szopiński wraz z kolektywem Bassgrow Studio. Ci ostatni stworzyli wczoraj przed budynkiem centrum kultury graffiti z hasłem „Dbaj o kulturę”. Dzieła artystów można oglądać w galerii ChCK.

Organizatorami akcji #MójDomKultury było Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Anna Zajkowska