Moc betlejemskiego żłóbka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3

Tegoroczne jasełka połączone z kiermaszem bożonarodzeniowym, już za nami! Tym razem stoiska kiermaszowe zostały skoncentrowane przy sali gimnastycznej oraz w pobliżu windy, a na nowej stołówce przybyli goście mieli możliwość skosztowania ciasta, kawy, itp

Przy okazji kiermaszu świątecznego zostały wystawione jasełka.   |  fot. nad.

O wspaniałe słodkości, które można było zakupić zadbali rodzice uczniów. Przepyszne ciasta cieszyły się ogromną popularnością i niemal natychmiast znalazły nabywców. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli placówki, stanowiska kiermaszowe przyciągały uwagę odwiedzających.

Można było zakupić piękne skrzaty, bombki, świąteczne wieńce, choinki, kartki bożonarodzeniowe, słowem, przeróżne cudowności, których zadaniem jest wytworzenie „świątecznego klimatu”.  Zebraną na sali gimnastycznej widownię powitał dyrektor Karol Kołyszko, składając życzenia bożonarodzeniowe. Przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez siostrę Łucję i siostrę Janę oraz katechetki Katarzynę Pakmur i Marię Wolanik, zostało poprzedzone występem artystycznym Amelii Pawlak z kl. V d.

Amelia jest niezwykle utalentowaną tancerką i gimnastyczką, bierze udział w projekcie: Akademia Talentów Enea i od stycznia będzie walczyła o głosy jako jedna z 12 finalistów. Wstępem do przedstawienia był występ Antoniny Tran Dihn z kl. V a, która w ten magiczny wieczór zaprezentowała się także jako solistka  oraz Antoniego Szycy z kl. VII a , którzy zaintonowali na skrzypcach kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Tegoroczne jasełka swą wymową, wpisały się w obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zabierając nas w specyficzną podróż w czasie. Poza historią Bożej Rodziny, wędrówką królów, czuwaniem pasterzy pojawiły się także znamienne dla wszystkich Polaków postacie historyczne.

Cofnęliśmy się do początków chrześcijaństwa, odwiedzając Mieszka z Dobrawą i Gniewka, byliśmy na dworze Jagiełły i Jadwigi, następnie zawitaliśmy na dwór Jana III Sobieskiego, a na końcu spotkaliśmy się z Józefem Piłsudskim. Aktorów wspierał chór szkolny pod opieką Hanny Kiedrowicz, który z pomocą kolęd i piosenek świątecznych wprowadził wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój!

Kolędę w języku migowym „zaśpiewało” również koło języka migowego wraz z  Małgorzatą Nowak i Iloną Szramką. Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowania tego pięknego i jakże magicznego spotkania, składamy serdeczne podziękowania, w szczególności Barbarze Łąckiej i Marii Wolanik, które zadbały o wspaniałą dekorację!

(nad.)

  1. 12 grudnia 2018  23:11   Obserwator   anonim

    Przedstawienie na 6 .Bylem naprawde wzruszony caloscia.Gorace podziekowania Siostra Katechetka, Pania Katechetka,wszystkim zaangazowanym nauczyciela , Dyrekcji oraz Wszystkim Szanownym Aktorom i Aktorkom, Muzykom i Wokalistom oraz wspanialemu Chorowi ktory byl poprostu idealny.Scena , prezentacja sceniczna oraz muzyka perfekcyjna.Kto nie byl koniecznie musi to zobaczyc no coz ale za rok.

    6
    2