Młyny na deskach projektantów

Najpierw Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowe a w drugim etapie po sąsiedzku nowa siedziba dla PCPR i PUP oraz ośrodek wdrażający innowacje.

Widok od ul. Piłsudskiego.

Taką przyszłość dla kompleksu budynków młynów snują powiatowi samorządowcy. W maju br. został przyznana dotacja z UE na realizację I etapu tego przedsięwzięcia wartość tego projektu opiewa na 6,8 mln złotych, z czego unijna dotacja ma wartość 5,1 mln złotych. Przed kilkoma dniami został rozstrzygnięty przetarg na projekt budowlany. W konkursie wzięło udział 15 ofert, z czego komisja odrzuciła siedem. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka cywilna Agro - Projekt z Sępólna Krajeńskiego - 59 tysięcy złotych. Dla porównania: Autorska Pracownia Architektoniczna CAD - 95 tys., Art Projekt z Kościerzyny - 119,5 tys. zł, ABM Gliwice - 165 tys. zł, Pracownia Krzysztofa Łukanowskiego z Niemcza - 119,5 tys. złotych. - Wiosną, gdy będziemy posiadać gotowy projekt z pozwoleniem na budowę, rozstrzygniemy przetarg na wykonawstwo - informuje starosta Stanisław Skaja.
(ro)

Zapisz

 1. 21 grudnia 2009  22:42   DUPOKRACJA   Michał

  Częściej zaglądac? hehe dobre,niby po co? po zasilek jezdzisz taksówką? chyba w innym świecie zyjesz... bylem kilka dni temu i bylo 5 ogloszen z pracą,5 na 50 tysięczne miasto! szukam pracy od roku,szkoda ze nie mam grupy inwalidzkiej to moze bys sie załapał do obozu pana G.... do noszenia cegieł,a tak tylko oczy w słup,bo bez zjaomosci wepchniecia na jakis "stołek" nie ma szans wkur...mnie to strasznie,te wszystkie "dotacje" i "wizje"... urzedasy juz sie zapewne cieszą...co z ludzmi? mlodymi ludzmi po szkole z maturą jak ja? jak mam zyc?mam sobie cos zrobic lub zeswirowac by dostac grupe inwalidzka by móc przezucac te pierd...cegły?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 21 grudnia 2009  14:24   genialnie   bnb

  Uważam, że to świetny pomysł! Po pierwsze dlatego, że bezrobotni będą mieli bliżej PUP i częściej (może)będą tam zaglądać w poszukiwaniu pracy no i po zasiłki nie trzeba będzie już jeździć taksówką na drugi koniec miasta.

  0
  0
  Odpowiedz