Mistrzostwa Polski w beach soccera 4-7 sierpnia

Drużyna Red Devils Ladies wzięła udział w Mistrzostwach Polski w beach soccera, które odbyły się w Gdańsku w dniach 4-7 sierpnia 2022. Bieżący sezon dziewczęta zakończyły na 5 miejscu w Polsce, zarówno w Pucharze Polski, jak i Mistrzostwach Polski.

Piąte miejsce zdobyła drużyna Red Devils Ladies w w Mistrzostwach Polski w beach soccera.   |  fot. nadesłane

Cały zespół chciał osiągnąć coś więcej, ale w decydujących meczach o wejście do medalowych czwórek rywalki okazały się lepsze. Taki jest sport, ale porażki motywują nas do jeszcze większego wysiłku przy przygotowaniach do następnego sezonu, o których myślimy już teraz. Jedno jest pewne - za rok zobaczycie nas znowu na piasku :)

pierwszy mecz grupy A

Red Devils Ladies - Sparta Daleszyce 4:7 (0:2, 0:4, 4:1)

bramki: Wiktoria Słowy 2, Iwona Wudarczyk, Melania Pisa

To było słabe spotkanie w wykonaniu naszej drużyny, w dwóch pierwszych tercjach rywalki górowały w każdym elemencie gry, dopiero w ostatniej części spotkania RD Ladies przejęły inicjatywę, ale było już z późno na osiągniecie korzystnego wyniku.

drugi mecz grupy A

Red Devils Ladies - Grembach Łódź 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

bramki: Marta Stasiulewicz, Melania Pisa

5-krotny Mistrz Polski Grembach Łódź był faworytem w tym spotkaniu i nie zawiódł swoich kibiców. Nasz zespół w 1 tercji nawiązał wyrównaną walkę, ale w 2 rywalki odskoczyły na kilkubramkową przewagę i kontrolowały już do końca przebieg spotkania.

trzeci mecz grupy A

Red Devils Ladies - Sokół Kolbuszowa Dolna 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

bramki: Dagmara Świt 2, Anastasiia Klipachenko

Mecz bez większej historii, pod naszą kontrolą od samego początku spotkania.

Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w grupie, co niestety spowodowało konieczność gry o miejsca 5-8.

mecz fazy 5-8

Red Devils Ladies - UMKS Saller Zgierz 12:6 (5:1, 4:3, 3:2)

bramki: Melania Pisa 2, Julia Jargieło 2, Wiktoria Słowy 2, Marta Stasiulewicz 2, Weronia Sikorska 2, Luisa Meza, Dagmara Świt

Pierwszy mecz fazy 5-8 był bramkostrzelnym widowiskiem, gdyż padło aż 18 goli, a ten wynik był rekordowy w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Nasz zespół wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, nastawiając się na atak od pierwszych sekund spotkania.

mecz o 5 miejsce

Red Devils Ladies - Czarni Rząśnia 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)

bramki: Melania Pisa 3, Luisa Meza, Iwona Wudarczyk

W meczu o 5 miejsce po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonujemy zespół Czarni Rząśnia 5:3. Rywalki przez dwie tercje prowadziły, ale w trzeciej odsłonie spotkania efektownym hat trickiem popisała się Melania Pisa pieczętując zwycięstwo zespołu.

bramkarki: 1. Klaudia Węglewska, 12. Gabby Batmani (USA), 35. Malwina Ciesielska, zawodniczki z pola: 2. Julia Jargieło, 4. Martyna Krygier, 5. Luisa Meza (USA/Portugalia), 6. Agnieszka Szultka (kapitan), 7. Anastasiia Klipachenko (Ukraina), 8. Lidia Zakrzewska, 9. Melania Pisa (Włochy), 11. Weronika Sikorska, 13. Iwona Wudarczyk, 15. Dagmara Świt, 17. Wiktoria Słowy, 19. Liwia Zaborska, 20. Marta Stasiulewicz, 21. Izabela Pawłowska. trener Tomasz Poźniak, trener przygotowania fizycznego Marek Kozakiewicz, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej, manager Marcin Synoradzki.