Mimo wakacji dzieje się w gminnej oświacie

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w sierpniu poznamy nazwisko nowej dyrektorki Gminnego Zespołu Oświaty. Dotychczasowa szefowa Bernadeta Zimnicka przechodzi bowiem na emeryturę.

Prawdopodobnie dyrektor Zimnicką (z lewej) zastąpi Anita Sznajder.   |  fot. arch.

Ostatnie miesiące i tygodnie obfitują w zmiany na różnych stanowiskach w urzędzie gminy. Tym razem na emeryturę przechodzi dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Bernadeta Zimnicka. Odpoczynek rozpoczyna ona we wrześniu. Do tego czasu w gminie Chojnice chcą już „namaścić” nowego dyrektora, by płynnie przejął on obowiązki.

I wszystko wskazuje na to, że oświatą nadal będzie rządzić kobieta. Do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta spełniająca wymogi formalne na to stanowisko. Złożyła ją wieloletnia dyrektorka szkoły w Charzykowach Anita Sznajder. Cieszy się ona dobrą opinią władz gminy, więc rozmowa kwalifikacyjna, która planowana jest na przyszły tydzień, powinna być formalnością i jeśli tylko Anita Sznajder przekona komisję do swojego pomysłu gminnej oświaty, to obejmie to stanowisko.

A mimo wakacji, już w poniedziałek w gminie Chojnice rozpocznie się projekt “Stawiamy na Edukację” . Będą to półkolonie dla zgłoszonych wcześniej uczniów klas 0 - VII oraz klas II gimnazjum.  Będą oni uczestniczyli w różnych zajęciach prowadzonych w formie zabaw, projektów i warsztatów. Zajęcia będą odbywały się w kilku szkołach na ternie gminy.

(olo)

Zapisz