Mikołajkowe spotkanie dla wyjątkowych uczniów

W Zespole Szkół Specjalnych w Chojnicach spotkali się uczniowie nauczani indywidualnie. Okazją do wspólnej zabawy była oczywiście wizyta Mikołaja.

Mikołajkowe spotkanie dla uczniów uczących się indywidualnie w Zespole Szkół Specjalnych w Chojnicach.   |  fot. olo

- Celem tej imprezy jest zapewnienie możliwości do wspólnej, radosnej aktywności uczniów, których zajęcia edukacyjno-terapeutyczne i rewalidacyjno-wychowawcze odbywają się w domach. Uczniowie ci mają niewiele okazji do wyjścia z domu. Często wiąże się to z dużym wysiłkiem logistycznym ze względu np. na: ograniczenia ruchowe, ograniczenia percepcji, niski próg wrażliwości na bodźce i inne dysfunkcje.

- Organizując mikołajki, zawsze uwzględniamy poziom funkcjonowania naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami i staramy się stworzyć odpowiednie warunki do integracji również tych najgłębiej niepełnosprawnych podopiecznych – mówi w imieniu organizatorów Marzena Janikowska z ZSS.

Uczniowie wraz z rodzinami mogli więc spędzić czas ze sobą, wziąć udział w grach, zabawach i zajęciach. Spotkali się także z Mikołajem, który zrobił niespodziankę i wjechał schowany pod wielkim kartonem. Oczywiście nie zapomniał zabrać prezentów.

Tekst i fot. (olo)