Mikołaj na rajdzie rowerowym

Około 30 kilometrów w śnieżnej scenerii pod dowództwem św. Mikołaja, w którego wcielił się jak co roku wiceprezes klubu Janusz Kaszubowski, uczestnicy rajdu rowerowego pokonali ok. 30 km trasy rowerowej przygotowanej i zorganizowanej przez ChTMR Cyklista.

To był już ostatni rajd rowerowy organizowany przez chojnicki klub rowerowy pod nazwą: 4 Pory roku na rowerze – Edycja Zima, który współfinansowany był przez UM Chojnice.   |  fot. nadesł.

Była to ostatnia edycji rajdu: „4 Pory Roku Na Rowerze – Zima”. Wydarzenie miało swój finał w Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie. W niedzielny poranek na Starym Rynku w Chojnicach zebrało się ok. 40 cyklistów. Po wspólnym zdjęciu pod świeżo ustawioną choinką udali się w kierunku Klosnowa. W tym roku udało za pośrednictwem dyrekcji Nadleśnictwa Rytel zorganizować zwiedzanie Wyłuszczarni Nasion.

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów na uczestników czekała gorąca herbata, słodkości oraz rozpalone ognisko, na którym piekły się kiełbaski.

Po smacznym posiłku uczestnicy wydarzenia udali się do budynków Wyłuszczarni nasion, gdzie pracownik Nadleśnictwa Rytel najpierw pokazał wystawę fotograficzną w Galerii "Stara Remiza" . Obiekt ten znajduje się przy wyłuszczarni nasion w Klosnowie, a zdjęcia przedstawiają funkcjonowanie dawnej wyłuszczarni. Podczas zwiedzania cykliści zapoznali się z dawnym i obecnym sposobem pozyskiwania nasion na potrzeby zalesieniowe.

W trakcie wydarzenia Nadleśnictwo Rytel, które wsparło nas w tym wydarzeniu ufundowało vouchery na świąteczne choinki oraz magnesy, odblaski jak i wydawnictwa poświęcone naszym lasom. Natomiast jedna z zaprzyjaźnionych hurtowni przekazała słodkości dla uczestników rajdu

Prezes ChTMR „Cyklista” Andrzej Beger przedstawił podsumowanie tegorocznych rajdów i propozycji na kolejny rok. Poinformował również członków klubu, że dla opłacających regularnie składki czekają na nich przekazane przez Starostwo powiatowe w Chojnicach kalendarze Kaszubskiej Marszruty (szczegóły na naszej stronie fb). Zapraszamy w przyszłym roku na kolejny rajd 28 stycznia w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dariusz Piekarski – ChTMR Cyklista