Mikołaj Brzeziński Mistrzem Polski, wicemistrzem Szymon Szczukowski

W bytomskiej hali Na Skarpie zakończyły się 29 Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Blisko 200 pięściarzy walczyło w 13 kategoriach wagowych. Dwóch reprezentantów Boxing Team Chojnice powróci ze złotym i srebrnym medalem.

W niedzielnych finałach wystąpiło dwóch pięściarzy z Boxing Team. Ich starcia były bardzo emocjonujące. Mikołaj Brzeziński (na zdjęciu) został Mistrzem Polski, a jego klubowy kolega wicemistrzem.   |  fot. facebook gruchalateam

17-letni Szymon Szczukowski zawodnik Gruchała Boxing Team Chojnice zajął II miejsce w najważniejszej imprezie bokserskiej olimpijskiej w Polsce. W imponujący sposób doszedł do finału wygrywając wszystkie cztery walki. Niestety dziś (19.06.) w finałowej walce nie zwyciężył, ostatecznie zajmując na Mistrzostwach Polski U-18, w kat. 67 kg II miejsce.

Natomiast Mikołaj Brzeziński w kategorii do 86 kilogramów wygrał finałowy pojedynek z Oliwierem Szmajdą, tym samym zdobywając złoty medal. Organizatorami Mistrzostw Polski byli: Polski Związek Bokserski, Miasto Bytom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomska Akademia Boksu. Wydarzenie odbyło pod Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.