Mieszkaniec Chojnic nie zatrzymał się do kontroli, trafił do aresztu

Kilkanaście kilometrów trwał policyjny pościg za kierowcą audi w okolicach miejscowości Ostrowite. Kierujący audi próbował zgubić mundurowych zajeżdżając im drogę i klucząc po leśnych i polnych drogach, potrącił także interweniującego policjanta.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.   |  fot. KPP Bytów

We wtorek w nocy policjanci patrolowali okolice miejscowości Ostrowite. Tam mundurowi zauważyli audi, które postanowili zatrzymać do kontroli. Kierowca zignorował jednak sygnały do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna próbował zgubić ścigających go policjantów, zjeżdżając w drogi gruntowe i leśne. Cały czas zajeżdżał mundurowym drogę.

Kierujący audi w pewnym momencie wjechał na pole. Tam też uderzył w skarpę, co unieruchomiło pojazd. Jeden z policjantów podbiegł do samochodu chcąc zatrzymać pasażera, który wybiegł z samochodu. Wtedy nieoczekiwanie kierujący gwałtownie cofnął samochodem potrącając otwartymi drzwiami interweniującego policjanta. Do audi podbiegł drugi policjant i obaj mundurowi obezwładnili kierującego. W samochodzie znajdował się jeszcze jeden pasażer.

Jak się okazało samochodem kierował 20 – letni mieszkaniec Chojnic. Mężczyzna był trzeźwy. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Jak się okazało uciekał, bo posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W środę 20 – latek został przesłuchany. Śledczy po zebraniu materiałów przedstawili mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a także napaści na policjanta.

Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mundurowi wystąpili także z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie dozoru wobec 20 - latka.

KPP Bytów

 

Zapisz

 1. 14 września 2018  11:58   Wystarczyłoby ,gdyby ...   anonim

  Wystarczyłoby ,gdyby policjanci zaczęli kontrolować prawa jazdy kierującym w mieście.Dopiero by był cyrk.Sam znam wielu,którzy po miescie od lat jeżdżą bez prawka i nawet zamiaru nie maja,żeby iść na kurs prawa jazdy.

  5
  0
  Odpowiedz
 2. 13 września 2018  17:23   Ostrowite pow. Bytów   anonim

  Nie mylić z innym Ostrowitem.

  5
  0
  Odpowiedz
 3. 13 września 2018  15:11   "... Jeden z ... (1)   anonim

  "... Jeden z policjantów podbiegł do samochodu chcąc zatrzymać pasażera, który wybiegł z samochodu. Wtedy nieoczekiwanie kierujący gwałtownie cofnął samochodem potrącając otwartymi drzwiami interweniującego policjanta". Jak mógł cofnąć samochodem jak z niego wybiegł?

  4
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 13 września 2018  13:39   ale się nie zeszczał, ...   anonim

  ale się nie zeszczał, spodnie ma suche, bo więkość takich gierojów w momencie zatrzymania leje aż miło w gacie

  9
  0
  Odpowiedz
 5. 13 września 2018  12:10   Brawo Policja   kicia

  Takich gnoi tępić, spaślak z grubym karkiem myślał że jest mafiozom. Okazało się, że jest zwykłym tępakiem.

  14
  1
  Odpowiedz