Mieszkańcy mają głos

Podczas sesji absolutoryjnej mieszkańcy będą mieli okazję i prawo wypowiedzieć się na temat miasta Chojnice. Głos będą mogli zabrać podczas debaty nad raportem o stanie Chojnic, ale muszą spełnić pewne warunki.

W poniedziałek 24 czerwca odbędzie się kolejna sesja rady miejskiej.   |  fot. ilustracyjne

Na 24 czerwca zaplanowano sesję absolutoryjną, w trakcie której radni „ocenią” pracę burmistrza i wykonanie budżetu za poprzedni rok. Po raz pierwszy odbędzie się też debata nad raportem o stanie miasta za 2018 rok. Raport powstał w ratuszu. Może zapoznać się z nim każdy - tutaj

Aby wyrazić swoje zdanie na temat raportu podczas sesji – zgodnie z ustawą – mieszkaniec musi złożyć do przewodniczącego Rady Miejskiej w Chojnicach pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 50 osób. Takie zgłoszenie musi być złożone do 21 czerwca do godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim w Chojnicach (pok. nr 407). Maksymalnie głos może zabrać 15 mieszkańców. Wzór zgłoszenia można pobrać ze strony urzędu - zobacz.

(olo)

 1. 12 czerwca 2019  22:02   Dobre   anonim

  Maja głos hahaha

  6
  1
 2. 12 czerwca 2019  18:39   Trzeba w końcu ostro ...   anonim

  Trzeba w końcu ostro powiedzieć co myślimy o tym smrodzie, który unosi się od kilku lat nad miastem. Jak długo mamy jeszcze cierpieć?!

  15
  1
 3. 12 czerwca 2019  16:11   Czy tego tematu od wielu lat nikt nie dostrzega?! (2)   chojniczanin

  Czy wreszcie władze miasta zabiorą się za szpecącą ruderę w centrum Chojnic na rozjeździe ulic Piłsudskiego/Swarożyca ?! Ruina ta w tym miejscu szpeci miasto od wielu lat i wstyd,że do tej pory władze nie nakazały zrobić z tym porządku.Zabieramy się za wielkie tematy i chwalimy wieloma osiągnięciami,a nie potrafimy uporać się z rzeczami niewielkimi,które szpecają wizerunek miasta.Gdyby to miało miejsce,gdzieś na obrzeżach miasta,ale na głównym trakcie wiodącym z dworców do miasta?!Panie burmistrzu,czas najwyższy pokazać swoją siłę sprawczą!!!

  9
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 czerwca 2019  23:16   Naprzeciw Lombardu na ...   chojniczanin

   Naprzeciw Lombardu na Piłsudskiego gdy się wjeżdża z Piłsudskiego na Swarożyca po prawej stronie gdzie mieszkał p.Hoppe.

   2
   2
  • 14 czerwca 2019  11:45   O jaką "ruderę" chodzi?   Mieszkaniec

   O który dokładnie budynek ci chodzi, bo ja tam żadnej rudery nie widzę. W Chojnicach jest dużo starych zaniedbanych ruder ale akurat w tym miejscu chyba nie jest aż tak źle. Chyba, że się mylę ale podaj wtedy adres tej "rudery". Na mapach Google wszystko wygląda dobrze.

   3
   2
 4. 12 czerwca 2019  14:44   Szesnasty   Poparty 500

  Pytanie bez odpowiedzi już od lat: Dlaczego, dla usprawnienia płynności ruchu, na chojnickich skrzyżowaniach brakuje strzałek warunkowych? Chodzi o ulice: Mestwina, Swarożyca, Okrężna. Nie oczekuję odpowiedzi, ale ktoś z radnych mógłby wreszcie popisać się aktywnością w sprawach jakby nie było ważnych...

  13
  0