Mieszkańcy chcą remontu drogi 212

Mieszkańcy Doręgowic, Nieżychowic i Moszczenicy oraz przedsiębiorcy działający na terenie tych miejscowości chcą pilnego remontu i naprawy drogi wojewódzkiej 212 – od Nieżychowic do Kamionki.

Wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański wystąpił w imieniu swoim i mieszkańców do marszałka z prośbą o podjęcie działań.   |  fot. (olo)

To odcinek 12 kilometrów. Mieszkańcy swoją prośbę argumentują fatalnym stanem technicznym nawierzchni. Zagraża to bezpieczeństwu kierowców, rowerzystów i pieszych, którzy próbują poruszać się tą drogą. Na drodze jest sporo wyrw, dziur, a jak wskazują mieszkańcy, głębokość kolein wynosi nawet 15 cm.

- Czy musi się wydarzyć jakaś tragedia aby podjęto działania naprawcze? Dlaczego Zarząd Dróg Wojewódzkich nie utrzymuje tej drogi we właściwym stanie technicznym. Dlaczego wyrwy i dziury po zimie załatano dopiero na przełomie maja i czerwca – pytają w piśmie do wójta przedstawiciele i mieszkańcy sołectw Doręgowice, Nieżychowice i Moszczenica.

Należy dodać, że ten odcinek drogi łączy drogi krajowe 22 i 25, czyli łączy dwa województwa.  Mieszkańcy zwrócili się więc z prośbą o pomoc do marszałka, starosty, wójta, dyrektora ZDW. - Jesteśmy ogromnie zdegustowani postawą zarządzających drogą, jak też władzy wojewódzkiej, powiatowej i gminnej. Od lat nic się nie zmienia. Kiedy będzie wreszcie remont drogi – piszą mieszkańcy. Wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański wystąpił w imieniu swoim i mieszkańców do marszałka z prośbą o podjęcie działań.

Zadeklarował udział gminy Chojnice oraz miasta i powiatu. - W przypadku drogi wojewódzkiej 212 przechodzącej przez powiat w uzgodnieniu z burmistrzem Arseniuszem Finsterem i starostą Stanisławem Skają składamy propozycję sfinansowania w 50 proc. kosztów opracowania dokumentacji dla tej drogi na odcinku Kamionka – Chojnice – Babilon (również w obrębie miasta Chojnice – dopisek redakcja). Prosimy ZDW o zarezerwowanie określonych środków na rok 2019 celem rozpoczęcia procesu projektowania – informuje wójt Zbigniew Szczepański.

Ruch należy teraz do zarządcy drogi oraz władz wojewódzkich.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 6 września 2018  19:21   Pobudka przed wyborami !!!   mieszkaniec gminy

  Pobudka przed wyborami !!! Panie Wójcie - ta droga nie od wczoraj jest dziurawa. Mieszkańcy prawidłowo wykorzystują czas przed wyborczy. Natomiast Gmina wcześniej sprawy nie znała ? Fajnie się przykleić do sprawy.

  13
  2
  Odpowiedz
 2. 6 września 2018  16:58   Kiełbasa wyborcza   Kaszub

  Najgorszy odcinek drogi 212 jest od mostu w Ciecholewach do Z Huty a Warsiński siedzi jak mysz pod miotłą.

  9
  1
  Odpowiedz
 3. 6 września 2018  16:40   212 (1)   Aaa

  A te przejazdy kolejowe pamiętają chyba czasy komuny!Szok a droga straszna szkoda kasy na łatanie kruszy się asfalt co roku syzyfowa praca.

  9
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 września 2018  21:03   Wojt   anonim

   Trzeba nowego wójta gminy

   5
   0