Mieszkańcy będą mogli zgłaszać uchwały

Aby tak się stało będą musieli zorganizować 20-osobowy komitet i zebrać 300 podpisów. Taką możliwość dał im Sejm, a na najbliższej sesji zatwierdzą to – do lokalnego użytku - miejscy radni.

Burmistrz na konferencji prasowej poinformował też, że w tym roku prace interwencyjne przy sprzątaniu miasta rozpoczęło tylko 15 osób.   |  fot. ilustracyjne

Inicjatywa uchwałodawcza – tak będzie nazywała się możliwość wnoszenia na obrady Rady Miejskiej uchwał przez mieszkańców. Warunki są proste - musi zawiązać się grupa 20 osób i zebrać 300 podpisów. Ustawę Sejmu na najbliższej i zarazem ostatniej sesji w tej kadencji przegłosują chojniccy radni.

- Sejm uporządkował tę kwestię, gdyż w różnych samorządach było z tym różnie – mówi burmistrz Arseniusz Finster. Na ostatniej sesji wśród zmian budżetowych burmistrz będzie proponował przekazanie 90 tys. zł do Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na zakup specjalistycznego pontonu z silnikiem dla trenerów do prowadzenia zajęć czy też asekuracji żeglarzy.

- Chcemy jednak, aby ten ponton służył nie tylko, ale przede wszystkim Magdalenie Kwaśnej i pomagał jej w treningach. To za jej wielkie sukcesy, bo Magdalena jest naszą kolejną szansą olimpijską – mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Przypomnę, że Magda otrzymuje stypendium z miasta w kwocie 3 tys. zł.

Przed ostatnią sesją powinny być już rozstrzygnięte przetargi m.in. na ulicę Rolbieckiego oraz Wzgórze Ewangelickie oraz remont czy też budowę od nowa fragmentu ścieżki rowerowej przy ul. Kościerskiej.

(olo)

Zapisz

  1. 11 września 2018  15:22   Proponuję zainstalować ...   anonim

    Proponuję zainstalować bankomat w gabinecie burmistrza Każdy odwiedzający i deklarujący poparcie kandydatury bojaźliwego AF otrzyma np. 1.000 PLN Rozdawnicza hojność burmistrza osiąga już szczyt wytrzymałości budżetu, Przypomnijcie tylko p. Finsterowi ,że " tego czegoś" nie da się kupić,a on w przeciwieństwie do p. L. Redzimskiego niestety tego nie ma.

    11
    12
    Odpowiedz