Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach i Regionie

22 lutego, w SP nr 1 w Chojnicach został zorganizowany XVI Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach i Regionie uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Urszula Michalik, Jagoda Wenderska, Ewelina Głomska.

Dyplomy i nagrody książkowe były zwieńczeniem konkursu wiedzy o mieście i regionie.   |  fot. U. Michalik

W rywalizacji zespołowej wzięły udział reprezentacje trzech miejskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Julia Piesik, Julia Gapska, Aleksander Wieczorek, Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Martyna Prabucka, Hanna Słomska, Jan Chałubowicz, Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Maja Adamczewska, Weronika Lietz, Konrad Juszczak.

Konkurs składał się z  części teoretycznej i praktycznej. Test wiadomości zawierał 14 pytań, za które można było uzyskać maksymalnie 37 punktów. Za zadania praktyczne – dodatkowo 16 punktów. Zadania praktyczne polegały między innymi na ułożeniu z przygotowanych różnokolorowych pasków flagi Chojnic, połączeniu nazwiska słynnego chojniczanina z jego osiągnięciami, podaniu właściwej odpowiedzi na pytania dotyczące wyświetlanych slajdów. Wyniki konkursu:

I miejsce – SP 1 (45 punktów)

II miejsce – SP 5 (33 punkty)

III miejsce – SP 3 (24 punkty)

Dyrektor Ewa Modrzejewska serdecznie pogratulowała wszystkim uczestnikom za przygotowanie i udział w konkursie oraz wręczyła dyplomy, podziękowania i nagrody książkowe. Fundatorem nagród było Biuro Promocji Regionu Chojnickiego oraz kierownik Referatu Kultury, Sportu, Rekreacji i  Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi -  Zbigniew Buława.

Tekst i zdjęcia: Urszula Michalik

Zapisz

  1. 24 lutego 2018  21:19   Konkursy pod siebie   Przemek

    Zastanawia mnie jak to jest możliwe, że jak SP1 organizuje konkurs to wygrywa SP1, jak SP 3 organizuje konkurs to nie ma sobie równych SP3, jak SP 5 organizuje konkurs to wiadomo, że wygra SP5 itd... Żałosne, nauczyciele pod siebie robią te konkursy, tak przygotowują swoje dzieciaki, że wszystkie pytania znają przed konkursem, a innym szkołom nie będącym organizatorem pozostaje walka o 2. miejsce. No ale chociaż nauczyciel (organizator) może się pochwalić sukcesem przed swoim dyrektorem. Nie mam nic do tego konkursu, ale jest to kolejny, w którym zauważam taką tendencję.

    3
    2
    Odpowiedz