Miedź bez szans w Chojnicach!

W zakończonym przed chwilą spotkaniu na własnym obiekcie, Chojniczanka podejmowała zespół Miedź Legnica. Gospodarze przed meczem zajmowali ósmą lokatę, z kolei Miedź miała o punkt mniej i w przypadku wygranej przeskoczyłaby rywali w tabeli.

Chojniczanka była zespołem lepszym i zasłużenie wygrała niedzielne spotkanie.   |  fot. M.N.

CHOJNICZANKA - MIEDŹ LEGNICA 3:0 (3:0)

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Rafał Siemaszko (67min. Bartłomiej Niedziela), Krystian Feciuch, Paweł Zawistowski, (76 min. Daniel Chyła), Marek Gancarczyk (85 min. Patryk Drewek), Rafał Grzelak, Tomasz Mikołajczak.

Bramki: 1:0 - Marek Gancarczyk (21 min.), 2:0 - Tomasz Mikołajczak (25 min.), 3:0 - Tomasz Mikołajczak (43.)

Żółte kartki: Krystian Feciuch, Piotr Kieruzel, Rafał Grzelak, Damian Podleśny, Bartłomiej Niedziela (Chojniczanka) - Marcin Garuch, Radosław Bartoszewicz, Adrian Cierpka. (Miedź).

Przedmeczowe wyliczenia zweryfikowało boisko. Po 45 min. gry gospodarze prowadzili 3:0. Pierwsza bramka została zdobyta w 21 min. po okresie dobrej gry miejscowych, gdy Gancarczyk z przewrotki nożycami wbił piłkę prosto w okienko!

Na drugiego gola kibice nie czekali długo, bo do 25 min., kiedy to po uderzeniu Grzelaka dobitkę pewnie wykorzystał Mikołajczak podwyższając na 2:0. W końcowych minutach pierwszej połowy, po okresie przewagi Miedzi - wystarczyła jedna kontra, by pogrążyć gości. Mikołajczak w 43 min. znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala nie dając mu szans na obronę.

W drugiej połowie pogodzeni z porażką zawodnicy Miedzi nie znaleźli recepty na zdobycie gola, a Chojniczanka szukała okazji do podwyższenia wyniku stwarzając sobie sytuacje na polu karnym Miedzi, jednak już bez powodzenia. Chojniczanka zasłużenie wygrała spotkanie, tym samym awansując na 6 lokatę w tabeli.

Kolejne spotkanie: Termalica Bruk - Bet Nieciecza – Chojniczanka, 10 maja, godz. 16:30