Miasto zbuduje mieszkania

Miasto Chojnice otrzymało 6 mln 255 tys. zł z rządowego Programu Wsparcia Budowy Mieszkań Komunalnych. W związku z tym rozpocznie się procedura wyłaniająca wykonawcę obiektu – informuje burmistrz Arseniusz Finster.

Budowa 24 - rodzinnego budynku ma rozpocząć się w przyszłym roku.   |  fot. ilustracyjne

- W budynku ma być 24 mieszkań, w tym 4 mieszkania trzypokojowe o powierzchni 65 m/kw, 12 mieszkań trzypokojowych o powierzchni od 54 do 59 m/kw i 8 mieszkań dwupokojowych po 43 m/kw. Przeliczając kwotę na metr kwadratowy budowy tj. 4 800 zł. – mówi włodarz. - Dlatego ze spokojem patrzę na możliwość realizacji tego zadania, w związku z inflacją i wzrostem cen w budownictwie.

- Przetarg będziemy realizować na początku roku. Opcja budowy wynosi jeden rok. Budynek jest czterokondygnacyjny, czyli parter i trzy piętra przy ulicy Kartuskiej. Zasiedlany będzie rodzinami z listy przydziału mieszkań komunalnych, ale będziemy badać możliwość płacenia czynszu, który jak sądzę będzie w granicach od 12 do 14 zł za m/kw, czyli taki, jaki jest obecnie w TBS. Myślę, że bardzo korzystny do cen najmu mieszkań na rynku wtórnym – podsumował burmistrz.            

(red.)