Miał sporo na sumieniu, teraz odpowie przed sądem

Pomimo wielu apeli, przestróg ze strony policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierowców.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.   |  fot. Ilustracyjne

Wczoraj krótko przed północą jednej z dróg na terenie gminy Czersk policjanci zatrzymali osobowego seata. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Przebadali go alkomatem wynik na urządzeniu wskazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie dalszych czynności po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 21 - letni mieszkaniec gminy Czersk kierował nie tylko pod wpływem alkoholu, ale złamał także zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w pojeździe policjanci znaleźli narkotyki. Mundurowi poddali również kierującego badaniu na zawartość środków narkotycznych w organizmie, które wskazało wynik ujemny. Mężczyzna ten został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu.

Mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoka kara finansowa. Sąd w takim przypadku może również orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za posiadanie narkotyków przepisy karne przewidują karę do 3 lat więzienia.

KPP

Zapisz

  1. 12 lutego 2020  12:59   Kolejny z Czerska   Lars

    Brawo policja, kolejny pijak wyeliminowany!

    8
    0
    Odpowiedz