Męskie spojrzenie na dramat Szekspira o kochankach z Werony

Chojnickie Studio Rapsodyczne z okazji zbliżających się Walentynek, zaprosiło widzów w niedzielny wieczór na spektakl "ROMEO i ...", który powstał z inspiracji dramatem Williama Szekspira "Romeo i Julia".

Spektakl był historią nader kochliwego chłopaka, który w pewnym momencie skonfrontował się z prawdziwą miłością.   |  fot. (m.n.)

"Romeo i...” to sztuka w reżyserii Grzegorza Szlangi. Jest to opowieść o samotnym mężczyźnie, tytułowym Romeo. Reżyser podczas spektaklu stawia nam pytanie: jaka jest męska miłość? Poznajemy szarmanckiego a jednocześnie wulgarnego podrywacza odgrywanego przez Dominika Gostomskiego.

Jest to poniekąd monodram, lecz na scenie zauważalna jest, oprócz głównego bohatera, druga postać będąca wieloma osobami naraz. Można by pokusić się o stwierdzenie, że jest ona elementem tła. To śmiałe podejście do szekspirowskiej klasyki, ale jakże prawdziwe. Romeo początkowo miłość traktował w sposób przedmiotowy, ale co ważne, dojrzał do prawdziwego uczucia.

Wczorajszy spektakl, co nie dziwi - okazał się po raz kolejny sukcesem. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

(m.n.)

Zapisz

 1. 12 lutego 2018  22:02   Tylko dlaczego za ... (1)   anonim

  Tylko dlaczego za publiczne-moje-nasze pieniądze ?

  0
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018  18:18   Za jakie publiczne i Twoje...   Julia

   Za jakie publiczne i Twoje pieniądze? ! Ja za siebie zapłaciłam, podobnie jak reszta widzów. Chcąc obejrzeć spektakl, trzeba było SAMEMU kupić bilet!!! Więc zanim cokolwiek w przyszłości skomentujesz, sprawdź fakty. Bo rzucać bezmyślne uwagi nie jest akurat żadną sztuką. Ambitną sztuką był za to ten spektakl. I MOJE, a nie publiczne czy TWOJE pieniądze, dobrze zainwestowałam.

   0
   0