Memoriał Ottona Weilanda zakończony!

Zakończyły się największe regaty, jakie odbywają się na Jeziorze Charzykowskim – Memoriał Ottona Weilanda w klasie Optimist Gr. A i B. Corocznie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, tak było także i w miniony weekend.

Organizatorem tej jednej z największych imprez śródlądowych w Polsce był Chojnicki Klub Żeglarski.   |  fot. Ł. Dzięcielski

Łącznie do regat przystąpiło niecałe 300 najmłodszych żeglarzy. Warunki wietrzne przez trzy dni trwania regat były bardzo zróżnicowane, od słabego wiatru w pierwszym dniu regat, kiedy udało się rozegrać tylko 1 wyścig, poprzez umiarkowane warunki wietrzne w drugim dniu, gdzie rozegrano 3 wyścigi.

Najlepsze warunki wietrzne żeglarze mieli trzeciego dnia regat co pozwoliło na rozegranie 2 ostatnich wyścigów. W tak różnych warunkach trzeba było wykazać się nie tylko sporymi umiejętnościami, ale także doświadczeniem.

W klasie Optimist Gr. A na starcie stanęło 50 zawodników. W klasyfikacji open bezkonkurencyjny był Patryk Kosmalski z ChKŻ Chojnice, który wygrał 2 wyścigi, a w pozostałych także był w czołówce. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Januszewska z Yacht Klub STAL Gdynia, natomiast na najniższym podium stanął Kacper Fabian z MKS SZKUNER Myślibórz.

W klasyfikacji dziewcząt 1 miejsce zajęła Anna Januszewska z Yacht Klub STAL Gdynia, przed Agnieszką Pawłowską z LKS Charzykowy i Sara Florczyńska z JKW Poznań.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

8 miejsce – Seweryn Łangowski (LKS Charzykowy)

9 miejsce – Agnieszka Pawłowska (LKS Charzykowy)

14 miejsce – Mateusz Grzempa (ChKŻ Chojnice)

22 miejsce – Barbara Mindak (LKS Charzykowy)

24 miejsce – Laura Szulc (ChKŻ Chojnice)

27 miejsce – Maciej Graczykowski (ChKŻ Chojnice)

34 miejsce – Filip Kowalski (ChKŻ Chojnice)

38 miejsce – Piotr Kowalski (ChKŻ Chojnice)

Aż 212 zawodników startowało w klasie Optimist Gr. B. Rywalizacja była bardzo zacięta i klasyfikację open wygrał Kacper Worek z Yacht Klub STAL Gdynia. 2 miejsce zajął Mikołaj Merkler z KS BAZA Mrągowo, natomiast 3 miejsce zajęła Pola Dzik z YKP Gdynia. Rywalizację w klasyfikacji dziewcząt wygrała Pola Dzik z YKP Gdynia przed Amelią Dziuba z MBSW UKŻR Niegocin Giżycko i Emilią Reszkowską z KS. SPÓJNIA Warszawa.