Medale tancerek na turnieju we Wrześni

9 grudnia jedenaście tancerek z Chojnickiego Centrum Kultury uczestniczyło w Grand Prix Polski "Dance Września". Nasze zawodniczki wróciły z Wielkopolski ze świetnymi wynikami.

Turniej we Wrześni przyniósł znakomite wyniki zespołów oraz solistek i duetów z Chojnickiego Domu Kultury.   |  fot. nad.

Na tych zawodach trzeba było zatańczyć do muzyki organizatora w jazzie, contemporary i różnych formach artystycznych. Jury od rana do wieczora oceniało maraton taneczny według własnych kryteriów. Marta Szyszka po raz kolejny wytańczyła aż trzy medale na jednym turnieju.

Złoto z koleżanką Natalią Mosek w duetach contemporary do 15 lat i dwa brązowe medale w solo jazz i solo różne formy artystyczne do lat 15, gdzie prezentowała się ogromna ilość tancerek z całej Polski. W duetach jazz do 11 lat jury przyznało I miejsce Amelii Rybackiej i Zuzannie Chamier Cieminskiej.

Z solistek najstarszych z zespołu Music Dance najlepiej wypadła Marta Grabowska i Agnieszka Kwiatkowska, które wytańczyły finały w swoich kategoriach solo. Oto poszczególne wyniki: III miejsce Marta Grabowska w solo inne formy taneczne pow. 16 lat, V miejsce Agnieszka Kwiatkowska w solo contemporary pow. 16 lat.

Na turnieju debiutował duet Martyna Kołatka i Kinga Kitowska, otrzymały IV miejsce w duetach jazz do 15 lat. Po raz pierwszy na tak dużej imprezie tanecznej wzięły udział w solo Martyna Krawczyk, Lena Barczyńska i Amelia Rybacka, w kategoriach tanecznych do 11 lat. Są to tancerki z zespołu Sigma.

Do półfinału w contemporary solo do 15 lat zakwalifikowała się Marta Szyszka i Natalia Mosek. Trenerką zawodniczek jest Monika Michalewicz.

Ł. Sajnaj

Zapisz