Medale tancerek na Mistrzostwach Polski

Tancerki Chojnickiego Centrum Kultury wzięły udział w Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Tańca Sportowego. Z Radzymina nasze zawodniczki przywiozły tytuły mistrzowskie solo i w zespołach.

Tancerki z ChCK na turniejach tanecznych zdobywają najwyższe laury.   |  fot. (nad.)

2 grudnia w Radzyminie koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski, Polskiego Związku Tańca Sportowego. Było to podsumowanie całego roku rozgrywek tanecznych. Na mistrzostwa pojechały cztery zespoły oraz trzy solistki Chojnickiego Centrum Kultury: Olga Szynwelska, Monika Guentzel i najmłodsza Agnieszka Kitowska (9 lat).

Najwięcej szczęścia w zespołach miały pracowite tancerki do 13 lat, które tańczą aż w dwóch zespołach: Arabeska i Music Dance. Dziewczęta wytańczyły w funk jazzie I miejsce i tytuł Mistrza Polski funk jazz (Bruno Mars i Ina). W ostrej rywalizacji w solo fantasy show najlepiej zatańczyła Monika Guentzel, która zdobyła Mistrzostwo Polski do 16 lat.

Jak zwykle świetnie tańczyły i trzymały wysoki poziom tancerki Music Dance juniorki, które wytańczyły tytuł II vice Mistrza Polski dużych formacji fantasy show do 16 lat oraz II vice Mistrza Polski fantasy show w małych grupach. Music Dance do 13 lat otrzymał puchar za miejsce IV w dance show kadetów.

Wiele emocji dostarczyły kategorie solo fantasy i dance show młodzieżowców powyżej 17 lat oraz solo do 9 lat. W solo młodzieżowców powyżej 17 lat startowała Olga Szynwelska, która w solo fantasy rywalizowała także z chłopakami. Ostatecznie zdobyła srebrny medal i tytuł vice Mistrza Polski w solo fantasy, a na podium znalazła się z dwoma młodymi tancerzami.

Kolejna kategoria była bardzo wymagająca ponieważ Olga rywalizowała z dwiema mistrzyniami: z Julią Borowiecką mistrzynią świata, która zatańczyła piekielnie trudną kombinację skoków, piruetów i figur tanecznych (1 miejsce) oraz z Julią Cerbą (2 miejsce). Olga Szynwelska zajęła III miejsce i tytuł II vice Mistrza Polski.

W solo dzieci do 9 lat obydwa tytuły Mistrza Polski otrzymała sensacyjna 6 latka Anastazja. Agnieszka Kitowska w finale zajęła miejsce VI. Zawody były niezwykle długie, aż sześćdziesiąt pięć kategorii tanecznych odbyło się tego dnia na hali sportowej w Radzyminie. Trenerem i opiekunem zespołów jest Monika Michalewicz. Gratulujemy!

Ł. Sajnaj

Zapisz