Medal Mistrzostw Polski dla Magdy Kwaśnej

Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Magdalena Kwaśna nie zwalnia tempa i po zdobyciu medalu na Mistrzostwach Europy oraz na Mistrzostwach Świata tym razem wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w klasie Laser Radial Kobiet.

Magdalena Kwaśna zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w klasie Laser Radial.   |  fot. nadesłane

Regaty odbyły się w miniony weekend (11-13.09. w Gdańsku, gdzie rywalizowała krajowa czołówka zawodniczek w klasie Laser Radial. Łącznie startowało 18 zawodniczek w tym dwie z ChKŻ Chojnice – Magdalena Kwaśna i Hanna Romanowska.

Rywalizację zdecydowanie wygrała Magda, która na 8 wyścigów wygrała 7 (w ostatnim nie wystartowała). Z powodu kontuzji gorzej spisała się Hania, która zajęła 16 miejsce (wystartowała tylko w dwóch wyścigach). Srebrny medal zajęła Natalia Stawiarska z MKS DWÓJKA Warszawa, natomiast brązowy medal zajęła Julia Oleksiuk z AZS UW Warszawa.

W tych samych Mistrzostwach, jednak w klasie Laser Radial Mężczyzn, rywalizowali także nasi zawodnicy, jednak najlepszy z nich Damian Kosmalski zajął dopiero 22 miejsce (na 75 zawodników). Michał Pilarczyk 37 miejsce, Jakub Domagała 41 miejsce, Mieszko Niewiarowski 58 miejsce, Jakub Kopeć 61 miejsce.

Zwyciężył Marcin Rudawski z MKS DWÓJKA Warszawa, przed Tadeuszem Kubiakiem z SEJK POGOŃ Szczecin i Jakubem Rodzewiczem także z SEJK POGOŃ Szczecin.