Mecze półfinałowe ChLH

Już tylko cztery zespoły pozostały w grze o medale w rozgrywkach Chojnickiej Ligi Halowej. Trzy z czterech ćwierćfinałów były ciekawymi i widowiskowymi meczami.

W niedzielę o godz. 18.00 odbędą się półfinałowe mecze Chojnickiej Ligi Halowej Sport-Club.pl

Jedynie w pierwszym meczu lider Przedszkole Parrot bez problemów uporał się z Chojnickim Rejonem wygrywając różnicą aż ośmiu bramek. Królem Polowanie okazał się Konrad Nawrocki, który zdobył aż sześć bramek, co jest rekordem ChLH w bieżącym sezonie.

W drugim ćwierćfinale faworytem był zespół M&P Ryduchowscy, który spotkał się z Ek-Gaz. Rywale postawili wysoko poprzeczkę, nawet objęli prowadzenie, ale w normalnym czasie gry wynik był remisowy. Dopiero w dogrywce Gruzin Otar Kokoladze zdobył zwycięskiego gola dla ekipy M&P, było to jego drugie trafienie w tym meczu. „Gazownicy” walczyli do końca, ale nie udało się im doprowadzić do wyrównania.

Trzeci mecz był szybkim rewanżem, gdyż zaledwie tydzień temu Pro Efekt Piotrex pokonał Falangę aż 6:0. Tym razem doświadczeni zawodnicy Falangi wyszli zwycięsko, ale nie była to łatwa wygrana, choć przez większość czasu kontrolowali przebieg spotkania. Najlepszy strzelec Falangersów, Guladi Kokoladze dał im prowadzenie, ale najwiecej wydarzyło się w ostatniej minucie spotkania. Najpierw na 40 sekund przed końcem drużyna PEP grając z wycofanym bramkarzem doprowadziła do wyrównania, ale 20 sekund później po rzucie rożnym i trafieniu Łukasza Sobańskiego Falanga wygrała mecz i awansowała do półfinału. Ciekawostką jest fakt, iż w pewnym momencie spotkania na boisku „piątka” Falangi miała aż 248 lat, co jest absolutnym rekordem ligi (58+52+51+50+37).

Ostatni ćwierćfinał był pasjonującym widowiskiem. Wcześniej między tymi drużynami padł remis 2:2. Drużyna Dachy Szopiński przystąpiła do meczu w zaledwie 6-ścio osobowym składzie. Ale na niecałe dwie minuty przed końcem prowadziła z faworyzowaną Sumą. W końcówce Dachom przydarzyło się nieszczęście, ich najlepszy strzelec Krzysztof Cysewski doznał poważnego urazu i ostał odwieziony do szpitala, co zmusiło ich do gry bez zawodnika na zmianę. Suma wycofała bramkarza i szybko doprowadziła do remisu 3:3, a w konsekwencji do dogrywki.

Tutaj już w pierwszej minucie objęła prowadzenie, wydawało się, iż grając na zmęczonego rywala kolejne bramki będą tylko kwestią czasu, ale Przemysław Szopiński doprowadził w końcówce do kolejnego remisu i rzutów karnych. Seria zasadnicza po trzy karne zakończyła się remisem 2:2, a następnie strzelano na zmianę do pierwszego błędu, który popełnił zawodnik Sumy strzelając obok bramki. Ostatni strzał należał do ekipy Dachów, ponownie Szopiński okazał się zbawcą  strzelając gola dającego awans do jutrzejszego półfinału. A my wszyscy Krzysztofowi Cysewskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!