Mech i "Książe zmierzchu" w Kornelu

Po wakacyjnej przerwie pub Kornel wznawia aktywność koncertową. Już 24 września o godz. 20 oczekiwany od dawna i dwukrotnie odwoływany koncert grupy Mech. Do trzech razy sztuka - tym razem musi się udać!

Zespół Mech podczas koncertu.

A warto wybrać się na koncert grupy, która znakomicie potrafi połączyć swój repertuar z lat 80 tych z nowymi, ostrzejszymi kompozycjami. Image oraz sposób śpiewania Macieja Januszko lidera grupy budzi skojarzenia z Ozzym Osbornem, dlatego też wiele osób także polskiemu wokaliście nadało pseudonim "Książe zmierzchu".

Mech to warszawska grupa założona w 1977 roku, gdy jej członkowie byli studentami. Zadebiutowali dwa lata później podczas festiwalu "Pop Session" w Sopocie. W pierwszym etapie działalności zespół był zaliczany do wykonawców z nurtu Muzyka Młodej Generacji. W 1983 roku ukazały się dwie pierwsze - i jak się okazało później, także ostatnie - płyty: "Bluffmania" i "Tasmania". Mech rozpadł się w 1986 roku, by 18 lat później wznowić działalność. Duży udział mieli w tym Jurek Owsiak i dziennikarz muzyczny Janusz "Kosa" Kosiński. Za ich namową zespół powrócił w 2004 roku jako kwintet, w składzie z dwójką założycieli - wokalistą Maciejem Januszko i Januszem Łakomcem, grającym na gitarze i klawiszach. Ten drugi obecnie wspomaga Mech już tylko "mentalnie", gdyż wyjechał do Anglii. We wrześniu 2005 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu po wznowieniu działalności, zatytułowana "Mech".

(ro)