Materiały do zajęć "100 lat codzienności Polski"

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach od początku listopada realizowany jest projekt pn. 100 lat codzienności Polski. Materiały do zajęć MBP otrzymała od Fundacji Szkoła z Klasą.

100 lat codzienności Polski to projekt, który fundacja Szkoła z Klasą kieruje do szkół i bibliotek, domów kultury i innych miejsc, gdzie pracuje się z dziećmi i młodzieżą.   |  fot. MBP

W paczce, która dotarła do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci były pocztówki prezentujące osiem zdjęć obrazujących codzienność naszego kraju w różnych kontekstach. „100 lat codzienności Polski to projekt edukacyjno - animacyjny, który da dzieciom i młodzieży okazję do refleksji na temat własnej kultury i tożsamości dzięki kontaktowi z fotografią historyczną.

Udział w programie pozwoli młodym ludziom zwiększyć wiedzę historyczną i włączyć się w świadome świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pretekstem do rozmowy na ten temat będą fotografie prezentujące życie codzienne w okresie 1918-2018” - czytamy na stronie Fundacji.

Otrzymane materiały bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wykorzystywać będą podczas cyklicznych zajęć i spotkań odbywających się w dziale. Osoby, które same chciałyby wysłać kartkę pocztową z zapisaną przez siebie informacją, mogą odbierać pocztówki w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Bibliotekarki zachęcają również nauczycieli do zgłoszenia się po pocztówki. Ilość kartek jest ograniczona.

Więcej o projekcie - tutaj

Weronika Sadowska

Zapisz