Materac 90x200 – kiedy warto zdecydować się na wybór takiego materaca?

Materace pojedyncze w rozmiarze 90x200 są powszechnie wykorzystywane w sypialni jednoosobowej. Gwarantują bardzo dużą powierzchnię pod komfortowy sen także dla osób, które mają tendencje do częstych zmian ułożenia w nocy.

Materace w rozmiarze 90x200 to najbardziej poszukiwany rozmiar zarówno do łóżek pojedynczych, jak i w parze do łóżek dwuosobowych.   |  fot. nad.

 Materac 90x200 jest powszechnie spotykany także w obiektach turystycznych. Sięgając po taki materac warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, mających największy wpływ na wysoki komfort snu. Dla kogo odpowiedni będzie materac w rozmiarze 90x200cm?

Takie materace posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Są popularnym wyborem w sypialniach jednoosobowych zamieszkałych przez starsze dzieci, młodzież, ale również osoby dorosłe. Także obiekty turystyczne chętnie sięgają po ten rozmiar łóżka, pragnąć zaoferować swoim gościom wyższy standard. Chociaż materac 90x200 oferuje bardzo pokaźną przestrzeń do komfortowego snu, nie zajmuje wiele miejsca w sypialni, dzięki czemu, wciąż mamy dużą swobodę w planowaniu aranżacji z uwzględnieniem pozostałych mebli.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy zakupie materaca?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Dwie wiodące kategorie to materace sprężynowe (bonell, kieszeniowe i multipocket) oraz piankowe (lateksowe, poliuretanowe, termoelastyczne, medyczne, masujące). Warto poczytać o konkretnych wypełnieniach materacy, aby dobrać takie, które najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Kolejną kwestią jest twardość materaca, którą należy dostosować pod kątem wagi naszego ciała. I tak, materace miękkie H1 są adresowane do osób ważących mniej niż 60kg. W przypadku materaca średnio-twardego H2 przedział wynosi 60-80kg, a przy materacach twardych H3 80-100kg. Najtwardsze materace H4 powinny stosować osoby ważące więcej niż 100kg. Optymalna twardość jest kluczowa dla stabilizacji kręgosłupa oraz lepszej ergonomii snu.

Gdy podejmiemy decyzje w kwestii wypełnienia oraz twardości, pozostają jeszcze funkcje dodatkowe. Nowoczesny materac 90x200 może być wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak: specjalistyczny, hipoalergiczny wkład i pokrowiec, dodatkowe warstwy maty koksowej lub trawy morskiej, kilka stref twardości czy chociażby właściwości masujące.

Jak pozyskać materac 90x200 dostosowany do swoich potrzeb?

Biorąc pod uwagę, jak wiele czynników należy uwzględnić przy wyborze materaca, warto poświęcić więcej czasu na znalezienie produktu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zamówienie materaca przez Internet. Szeroki wybór materaców w rozmiarze 90x200cm znajdziemy w ofercie sklepu Sweetsen.pl. W tym miejscu dostępne są jakościowe materace dostępne w przystępnej cenie. Zakup online ułatwia przemyślany wybór, który okaże się satysfakcjonujący w perspektywie nadchodzących kilku lat. Dużym plusem jest to, że zakupiony przez Ciebie materac 90x200 zostanie dostarczony wprost pod drzwi Twojego domu.

(nad.)