Matematyka i informatyka w małym paluszku

Uczniowie z gminy Chojnice udowodnili, że znają się na matematyce i informatyce. Swoje umiejętności zaprezentowali podczas II Gminnego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „M@T-BIT” w Ogorzelinach.

Po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach odbył się II Gminny Konkurs Matematyczno-Informatyczny „M@T-BIT”.   |  fot. UG

- Głównym celem konkursu było propagowanie i poszerzenie wiedzy matematycznej, jak i informatycznej. Konkurs miał na celu również rozwijanie uzdolnień matematycznych i informatycznych uczniów, pogłębianie zainteresowania matematyką i technologiami informacyjnymi, kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego, rozwijanie współpracy między nauczycielami matematyki i informatyki, umiejętności korzystania z wielu różnych możliwości komputera jako narzędzia wspomagającego twórcze przedsięwzięcie ucznia – informują organizatorzy. Główną organizatorką była Renata Śledź.

W rywalizacji wzięło udział pięć szkół podstawowych z gminy Chojnice. W konkursie uczestniczyli:

z SP w Charzykowach: Jan Badtke, Miłosz Paterek, Paweł Piekarski (opiekun p. Alicja Dzięcielska)

z SP w Lichnowach: Cezary Byrda, Katarzyna Czekierda, Filip Głyżewski (opiekun p. Czesława Stasiek)

z SP w Ostrowitem: Aleksandra Knyba, Julia Sala, Wiktoria Konkolewska (opiekun p. Dorota Żychska)

z SP w Silnie: Magdalena Muchowska, Roksana Remer, Hubert Wysocki (opiekun p. Anna Tobolewska)

z SP w Ogorzelinach: Julia Chróstowska, Kinga Januszewska, Anna Kiedrowicz (opiekun p. Renata Śledź)

Wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej z Charzyków. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Silna i Ogorzelin, a trzecie z Lichnów i Ostrowitego. Jan Radtke, Paweł Piekarski z SP Charzykowy oraz Cezary Byrda z SP Lichnowy otrzymali dodatkowe nagrody za najlepiej rozwiązany test.

(olo). Fot. UG Chojnice