Markowe, oryginalne okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do stroju, lecz także sposób na ochronę oczu. Dlatego okulary stanowią ważny element codziennego wyposażenia każdej osoby zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy słońce jest bardzo intensywne.

Zakup modnych i markowych okularów można zrealizować w szybki, przyjemny i wygodny sposób za pośrednictwem sklepu internetowego.

Warto zatem wybrać modele wyposażone w odpowiednie filtry. Nie każdy produkt ochroni Twój wzrok przez promieniami UV. Jak znaleźć dobre okulary przeciwsłoneczne? Oto kilka podpowiedzi.

1. Okulary przeciwsłoneczne - na co zwrócić uwagę?

2. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne - na co zwrócić uwagę?

Okulary przeciwsłoneczne to najlepsza ochrona oczu nie tylko podczas słonecznych dni. Zimą, kiedy słońce odbija się od śniegu, promienie wpadają do oka, powodując uszkodzenia. Ma to duże znaczenie szczególnie dla osób uprawiających sporty zimowe. Decydując się na zakup konkretnego modelu, należy zwrócić szczególną uwagę, czy ma on specjalne filtry. Ciemne szkło sprawia, że źrenica oka się rozszerza, a tym samym do oka wpada więcej światła. I właśnie dlatego okulary muszą posiadać filtry. W przeciwnym razie wzrok nie jest odpowiednio chroniony.

Obecnie istnieje możliwość zamówienia okularów przeciwsłonecznych z dioptriami, dzięki czemu osoby z wadami wzroku mogą bezpiecznie poruszać się i normalnie funkcjonować. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem dodatkowo chronią oko przed rakiem wnętrza oka oraz czerniakiem. Oczywiście oprócz szkieł, trzeba także zwrócić uwagę na oprawki, które będą pasowały do kształtu twarzy właściciela. Obecnie do najpopularniejszych należą oprawki Ray-Ban.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne, tak samo jak zwykłe, powinny pasować do kształtu twarzy oraz ogólnego stylu danej osoby. Eleganckie oprawki nie będą pasować komuś, kto woli styl sportowy. Dlatego sklep z okularami Ray-Ban proponuje szeroki wybór modeli w różnych kolorach oraz kształtach. Specjaliści zalecają, aby osoby z okrągłą twarzą wybrały produkty kanciaste, np. okulary prostokątne. W przypadku osób z trójkątną twarzą sprawdzą się okulary owalne. Odwrócą uwagę od górnej części twarzy.

Najwięcej szczęścia maja osoby z owalną twarzą, ponieważ mogą wybrać praktycznie każdy model okularów. Kwadratowa twarz wymaga złagodzenia linii, dlatego sprawdzą się w tym wypadku okulary lekko zaokrąglone i delikatne. Warto także poszukać bardziej szalonych produktów, do jakich należą: okulary kocie oko, okulary okrągłe lub w szalonych barwach i z ozdobami. Do tradycyjnych modeli Ray-Ban można zaliczyć: okulary Wayfarer oraz okulary Aviator. 

Gdzie kupić oryginalne, markowe okulary?

Sklep internetowy Ubutik.pl to miejsce idealne dla osób, które chcą połączyć najnowsze trendy mody okularowej z chęcią perfekcyjnego widzenia.

Najlepsze marki:

Ray-Ban

Oakley

Vogue

Prada

Dolce Gabbana

Versace

Emporio Armani

Michael Kors

Miu Miu

Persol

Bvlgari

Starck

Szeroki wybór kształtów:

Prostokątne

Wayfarer

Owalne

Okrągłe

Kocie

Aviator

Damskie, męskie, dziecięce!

sprawdź szczegóły na www.ubutik.pl

(mat. partnera)