Mariusz Paluch liderem ruchu Polska 2050 w powiecie chojnickim

Zastępca starosty chojnickiego, podczas krótkiej konferencji prasowej, poinformował, że na własną prośbę został zawieszony w strukturach Platformy Obywatelskiej. Stało się tak, ponieważ Mariusz Paluch został członkiem partii Szymona Hołowni

Na zdjęciu: Agnieszka Buczyńska (dyrektor ds. regionów stowarzyszenia), Krystian Tafliński (lider z Tczewa), Agnieszka Baranowska oraz Mariusz Paluch.   |  fot. A. Zajkowska

- Mariusz, dzięki swojemu doświadczeniu samorządowemu będzie nas wspierał również w budowaniu struktur politycznych w powiecie chojnickim i nie tylko - poinformowała Agnieszka Baranowska, liderka stowarzyszenia Polska 2050 w województwie pomorskim.

- Jestem z tą organizacją, z tym stowarzyszaniem, dlatego, że pewnego dnia jeden z naszych wspólnych znajomych, przewodniczący rady, mówi „podobno będziesz reprezentował najczystszy powiat w Polsce? Podobno będziesz organizował najbardziej zielony powiat w Polsce? Wiesz co, bo w strukturach i założeniach Polska 2050 jest bardzo duży nacisk na ekologię. Prawdą jest również, że chcesz zajmować się zupełnie profesjonalnie seniorami. Polska 2050 bardzo duży nacisk kładzie na kontakt i łączenie pokoleń między młodzieżą, osobami dojrzałymi i seniorami - mówił Mariusz Paluch podczas dzisiejszej (6.07.) konferencji prasowej.

- Wszyscy, którzy chcieliby lepszego jutra, czystszego jutra, bardziej zielonego, nasyconego większą ilością tlenu, a przede wszystkim uśmiechniętego od najmłodszych do najstarszych to my zapraszamy. Zapraszamy państwa do siebie - dodał świeżo mianowany lider ruchu Szymona Hołowni, w powiecie chojnickim. Samorządowiec podkreśla także, że szeregi stowarzyszenia Polska 2050 otwarte są dla wszystkich osób, które „są dynamiczne, zaangażowane, entuzjastyczne, empatyczne, szczere i lojalne”.

- Takie osoby zaprosimy do współpracy i będziemy z nimi tworzyć nową jakość. Czystą jakość i taką dynamiczną by rzeczywiście ten nasz powiat był najbardziej zielony, najbardziej czysty, no i żeby miał najlepiej zorganizowana organizację senioralna w Polsce. Mariusz Paluch chciałby w ruch Hołowni zaangażować m.in. członków Powiatowej Rady Seniora i innych pomorskich organizacji zrzeszającą starszych mieszkańców. Na wstępie mowa o około 3 tys. osób. - Dojdziemy do tego, że każdy senior będzie miał swoje drzewo, swoje miejsce, a przy tym drzewku swój nieśmiertelnik ze swoim imieniem i nazwiskiem i datą urodzenia - planuje lider powiatu.

Jeśli chodzi o relacje Mariusza Palucha i lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej, do niedawne jeszcze partyjnych kolegów, to nie przewiduje on rzucania sobie kłód pod nogi. Zakłada dobre relacje i współpracę na rzecz „zielonego ładu” i łączenia pokoleń.

Anna Zajkowska