Marek Cherek i Baśka Białogóra zdobywają Bramę Chojnic

18 czerwca w Zespole Szkół Nr 7 w Chojnicach, odbył się turniej sportowy Brama Pomorza. Był przeprowadzony wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem trefl. W turnieju rozegrano 5 rund.

Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego.   |  fot. (nad.)

Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button. Brama Pomorza zdobył Marek Cherek, który wygrał swój pierwszy turniej sportowy. Drugie miejsce zajął lider Masters Pomorze Ryszard Koziróg – Baśka Białogóra. Trzecie miejsce zdobył Marian Rutka – Szczupak 12 Brzozówka.

Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Szczechowiak Jan - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Bruski Michał - Skowronki Kinice, Jamrus Jan - Baśka Białogóra, Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice, Mosiński Henryk – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. W rywalizacji par wygrali Koziróg Ryszard i Baran Marek - Baśka Białogóra, którzy umocnili się na pozycji liderów Masters Pomorze.

Drugie miejsce zajęły Skowronki Kinice - Czarnowski Zdzisław i Bruski Michał. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Szczupak 12 Brzozówka - Olejniczak Benedykt i Rutka Marian. W rywalizacji zespołów zwyciężyła niesamowita Baska Białogóra – Kpt. Maszke Andrzej, Baran Marek, Koziróg Ryszard, Jamrus Jan.

Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Szczupak 12 Brzozówka, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Borowiacy Chojnice, Skowronki Kinice, Asy Chojnice, Pogodni Dziemiany. Turniej sportowy Brama Pomorza, został zorganizowany przez Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Chojnicach, obchodzący jubileusz 60 - lecia istnienia.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Stanisław Skaja – Starosta Chojnicki, Janina Kosiedowska – Prezes Oddziału ZKP w Chojnicach.