Mamy logo…

Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach idzie z duchem czasu. Dba o swój wizerunek i ujednolica system wizualny swojej placówki. Jej nowy znak to sylweta niebieskiego koła z wpisaną niesymetrycznie formą otwartej książki.

Szkoła Podstawowa nr 7 ma nowe logo. Zostało zmienione po kilku latach funkcjonowania w obiekcie Gimnazjum nr 3.   |  fot. ilustracyjne

Koło znaku nawiązuje do tradycyjnej szkolnej tarczy, która na początku istnienia szkoły była obowiązującym znakiem „Siódemki”. Ekspresyjna forma otwartej książki, nieograniczona z prawej strony konturem, jest inspiracją fragmentu tekstu hymnu szkolnego, w którym śpiewamy: ,,(…)Po książkę sięgaj codziennie, bierz z bohaterów przykłady(…)”.

Dynamiczna forma przywodzi skojarzenie  otwartych do lotu skrzydeł ptaka i  ma symbolizować obrany przez szkołę kierunek w edukacji - szkołę otwartą, dynamiczną i prężną w każdej dziedzinie. Logo występuje w trzech kolorach. Tradycyjnie w kolorze niebieskim oraz czerni i okazjonalnie w kolorze złota. Forma logo jest czytelna i prosta. To znak graficzny, który ma szansę się przyjąć wizualnie i identyfikować się ze Szkołą Podstawową nr 7  Chojnicach. Autorem znaku jest nauczycielka sztuki  Violetta Klugowska.

SP7

  1. 28 października 2019  13:19   Logotyp może być, kolor ...   anonim

    Logotyp może być, kolor też, natomiast czcionkę ja bym zmieniłam, bo Arial już dawno jest oklepany.

    3
    0