Małżeńskie jubileusze

Dwie pary małżeńskie świętowały dzisiaj (23.02.) jubileusz 50 lecia małżeństwa – Eugenia i Stefan Drobiński oraz Daniela i Wiesław Chmielewski. Wiceburmistrz Adam Kopczyński wręczył im przyznane przez prezydenta medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Dwie pary obchodziły jubileusz 50 – lecia związku małżeńskiego.   |  fot. Rmak

Eugenia i Stefan Drobiński. Jubilatka urodziła się 20 lipca 1950 roku w Witosławiu, a pan Stefan 3 września 1948 roku w Czernicy. Poznali się w pociągu. 15 sierpnia 1970 roku zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mroczy. Jubilat pracował początkowo w Mostostalu w Gdańsku, następnie przeniósł się do Mostostalu w Chojnicach. Pan Stefan pracował również w Bydgoskim Przedsiębiorstwie Instalacyjnym w Chojnicach.

Pani Eugenia pracowała w Peberolu, Zrembie oraz w Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach. Jubilaci wychowali troje dzieci: córkę oraz dwóch synów. Doczekali się dwojga wnucząt i czworga prawnucząt. Jubilaci wolny czas spędzają w ogrodzie. Chodzą na spacery, jeżdżą na rowerach, zbierają grzyby i jagody. Pan Stefan dodatkowo interesuje sie kolekcjonerkq i wędkowaniem.

Daniela i Wiesław Chmielewski. Pani Daniela urodziła się 12 października 1951 roku w Chojnicach, a pan Wiesław 19 kwietnia 1946 roku w Jakubowicach. Jubilaci poznali się na kursie szkoleniowym w 1968 roku. 21 lutego 1970 roku zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie, a kościelny 30 marca 1970 roku w Polnicy. Pan Wiesław pracował jako oficer w Państwowej Straży Pożarnej, pani Daniela jako przedszkolanka, a następnie w stopniu chorążego w Państwowej Straży Pożarnej.

Jubilaci wychowali dwoje dzieci: Tomasza i Ewę. Doczekali się 1 wnuka Łukasza. Wolny czas spędzają na łonie natury - żeglują, jeżdżą na rowerze, spacerują nad Bałtykiem. Jubilaci interesują się historią, dziejami rodziny, pisaniem artykułów. Biorą czynny udział w społecznej działalności OSP.

(red.) fot. Rmak