Mały gest wielka radość

Wielkanocny zajączek zawitał dziś do dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Tucholi, za sprawą wielkiego gestu załogi Oddziału Zewnętrznego w Chojnicach.

W wyniku zorganizowanej zbiórki udało się zakupić zabawki i słodycze dla każdego przebywającego tam dziecka.   |  fot. arch. OZ Chojnice

Inicjatywa jest kontynuacją inicjatywy "Mały gest - wielka radość", zainicjowanej w Zakładzie Karnym w Koronowie w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Funkcjonariusze chojnickiej Służby Więziennej, bardzo ochoczo do niej przystąpili. Przebywające w placówce dzieci musiały opuścić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania. Spokój i bezpieczeństwo mają zapewnione w Ośrodku.

Pewne sytuacje spowodowały, że nie mogły zabrać ze sobą wszystkich zabawek. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy z pomocą przyszli chojniccy więziennicy. W wyniku zorganizowanej zbiórki udało się zakupić zabawki i słodycze dla każdego przebywającego tam dziecka, z nadzieją, że ten drobny gest namaluje na ich twarzach uśmiech. W podziękowaniu funkcjonariusze otrzymali przepiękną laurkę malowaną malutkimi paluszkami.

kpt. Anna Kruk. Fot. archiwum OZ w Chojnicach