Maciej Pawlak najlepszym amatorem w turnieju im. Andrzeja Grubby

Już po raz 24 w miejskiej hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby.

Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty stołowego Andrzeja Grubby oraz popularyzacja tego sportu wśród dzieci i młodzieży.   |  fot. nad.

Podczas dwudniowych zawodów udział wzięło ponad 200 zawodników. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali kilku słów o najwybitniejszym polskim tenisiście stołowym, a także obejrzeli film przygotowany przez portal Tak Dla Sportu „Polski Forrest Gump - Andrzej Grubba”.

Chojnicki klub UKS „Ósemka”/New HouseBB Auto reprezentowali: Michał Brieger, Maciej Pawlak, Łukasz Łysak, Mateusz Żychliński, Maksymilian Żychliński, Arkadiusz Domachowski, Krzysztof Pieragowski, Alber Raith, Dominik Frąckowiak oraz zawodnicy niezrzeszeni w klubie Sławomir Januszewski i Jarosław Mikołajewski.

W kategorii senior Michał Brieger zajął miejsce 9-12, Maksymilian Żychliński miejsce w przedziale 13-16, Albert Raith, Łukasz Łysak uplasowali się na pozycji 17-24. W kategorii weteran Sławomir Januszewski zajął 4. miejsce, Arkadiusz Domachowski miejsce 9-12, Krzysztof Pieragowski, Jarosław Mikołajewski miejsca w przedziale 13-16. W kategorii amator 1. miejsce zajął Maciej Pawlak, Mateusz Żychliński miejsce 6, Dominik Frąckowiak miejsce 13-16.