Lodowisko tak, ale w innym miejscu

Wszystko wskazuje na to, że zimą chojniczanie znów będą cieszyli się z lodowiska. Jednak raczej na pewno nie stanie ono w centrum miasta. Największe prawdopodobieństwo jest takie, że na łyżwach będzie można pojeździć przy Parku Wodnym.

Wkrótce po lodowisku nie będzie już śladu.   |  fot. (olo)

Chojnickie lodowisko, które dzierżawione było od grudnia, właśnie jest na etapie rozmrażania. Jak podał na konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński dziennie z lodowiska korzystało od 90 do 160 osób. Bardzo często korzystały z niego dzieci z SP nr 1 oraz często z SP nr 3. - Największe obłożenie było między świętami a sylwestrem, gdy lodowisko odwiedziło ponad 800 osób z regionu – mówi Adam Kopczyński.

I pierwsze wnioski są takie, że lodowisko w Chojnicach się przyjęło i jest sens, by stanęło kolejnej zimy. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie to już Stary Rynek. Jest bowiem pomysł, aby lodowisko „ożenić” z Centrum Park, a więc umieścić je blisko basenu. Centrum Park dysponuje systemem kasowym, są pracownicy do obsługi lodowiska, są też parkingi i niezbędna infrastruktura.

Kolejnym pytaniem jest czy znów je dzierżawić czy kupić je na własność. W tym drugim przypadku pojawia się pytanie, co zrobić wiosną czy latem. Tu pojawił się pomysł, by wiosną i latem z „lodowiska” korzystali rolkarze, a więc na specjalnej nawierzchni mogliby uprawić swoją dyscyplinę na rolkach. Pierwotnie pojawił się pomysł, aby zamontować to na byłym bulodromie przy ul. Żwirki i Wigury, gdzie ma powstać też boisko wielofunkcyjne.

Jednak jak przekazuje wiceburmistrz Adam Kopczyński rolkarze mają większe potrzeby niż planowane przez miasto lodowisko o powierzchni do 300 metrów. Utrzymanie większego byłoby po prostu zbyt drogie.

Na pewno wkrótce będą toczyć się rozmowy w tym temacie.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 21 marca 2019  13:41   Super pomysł!!!   MatkaPolka

  Super pomysł, gdyż w Chojnicach dla rolkarzy figurowych raczej nie ma miejsca. A w ten sposób można byłoby "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". Koszty utrzymania lodowiska - "rolkowiska" łatwiej byłoby pokryć przez cały rok użytkowania obiektu. No i miejsce! O wiele lepszy pomysł!

  3
  2
  Odpowiedz
 2. 20 marca 2019  10:29   Lodowisko TAK, na rynku NIE   Marzena

  Jak w tytule. Na szczęście już rozebrane. Przez kilka miesięcy szpeciło nasz piękny rynek.

  8
  1
  Odpowiedz
 3. 19 marca 2019  19:45   Propozycja   Mieszkaniec

  Moze w 2019/2020 moze niech ktoś z UM pojedzie do innych miast i zobaczy jak to profesjonalnie zrobić, bo lotowisko w tym sezonie to lipa i wstyd dla calego UM. Zrobcie cos porzadnie nie tak na odp....

  18
  3
  Odpowiedz
 4. 19 marca 2019  18:00   To "coś" co niby ...   mops

  To "coś" co niby miało być lodowiskiem, wśród mieszkańców od początku wzbudzało kontrowersje. Wiekszego "syfu" jeszcze w mieście nie było ! Poroniony pomysł - ten co to wymyślił powinien posypać głowę popiołem i na kolanach zasuwać po całej Kalwarii we Wielu !

  21
  5
  Odpowiedz
 5. 19 marca 2019  12:12   Lodowisko w centrum miasta to ...   chojniczanin

  Lodowisko w centrum miasta to totalne nieporozumienie ! W parku 1000 lecia jest na to miejsce i jest parking. Taka "buda" tylko straszyła w centrum miasta. A frekwencja - no cóż, gdyby nie szkolna młodzież i organizowane przez szkoły wyjścia na lodowisko (pewnie w ramach lekcji w-f) to dzierżawca poszedłby z przysłowiowymi torbami. Nigdy więcej takiej "wiochy" w centrum !

  42
  4
  Odpowiedz
 6. 19 marca 2019  10:44   Bardzo zły pomysł, że nie ... (1)   anonim

  Bardzo zły pomysł, że nie będzie w mieście. . .

  6
  40
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 19 marca 2019  13:52   Ja jednak jestem za tym aby ...   Chojniczanka

   Ja jednak jestem za tym aby lodowisko było poza strefą miejską. Mamy piękny rynek, a lodowisko trochę przeszkadzało. Co nie zmienia faktu że przynajmniej trochę się ludzie poruszali, a nie wiecznie przed telewizorem.

   12
   2
 7. 19 marca 2019  10:36   Kiedy zniknie cała reszta co ... (2)   anonim

  Kiedy zniknie cała reszta co pozostała po lodowisku z rynku?

  18
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 19 marca 2019  12:15   do Edka   Fred

   Czy miasto stać na utrzymanie całorocznego lodowiska ?! Wątpię ! Chociaż może gdyby przestać finansować tych niby piłkarzyków z Mickiewicza to jakaś kasa by sie znalazła :)

   9
   6
  • 19 marca 2019  11:39   Najlepszym rozwiązaniem jest ...   Edek

   Najlepszym rozwiązaniem jest wybudowanie orginalnego lodowiska cało rocznego

   9
   3