Listy przekazane. Wszyscy możemy teraz zostać Mikołajami

Listy napisane przez dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych trafiły już do Promocji Regionu Chojnickiego. Jak co roku każdy z osobna lub w większej grupie może zostać Mikołajem i sprawić wielką radość wyjątkowym dzieciom.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach Jan Gliszczyński przekazał na ręce św. Józefa 125 listów od uczniów.   |  fot. (olo)

Ruszyła kolejna, czwarta już akcja świąteczna spełnienia marzeń dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Po raz kolejny dzieci napisały listy do Mikołaja z prośbami o konkretne niespodzianki – czasami jest to niebieski samochód, innym razem piłka albo książka czy tez po prostu buty. Wartość każdej paczki od kilkudziesięciu do maksymalnie 100 złotych.

Każdy list został napisany przez konkretnego ucznia i ten konkretny prezent trafi właśnie do niego. Czy nie warto przywrócić wiarę w Mikołaja i dobrych ludzi?  Listy z Zespołu Szkół Specjalnych odebrali wczoraj uczniowie z koła wolontariatu z SP nr 3, który przyszli do swoich koleżanek i kolegów z jasełkami. Życzenia trafiły do Promocji Regionu Chojnickiego, gdzie można je odbierać.

- Podarowane świąteczne paczki nie muszą być zasługą jednej osoby. Zachęcamy do tego, aby podjąć się wspólnego dzieła do jednego prezentu zaangażować członków rodziny lub kolegów i koleżanki z zakładu pracy. Darczyńcy mogą zostać anonimowi, ale wcale nie muszą - z pewnością miło będzie wiedzieć dzieciom oraz ich rodzicom, komu mogą zawdzięczać świąteczną radość – informują w Promocji Regionu Chojnickiego.

Termin składania paczek w Promocji Regionu Chojnickiego (Stary Rynek 4) to 17 grudzień. Dwa dni później trafią one do dzieci.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

  1. 6 grudnia 2018  15:45   Chojniczanka   anonim

    Warto przypomnieć o autorce i pomysłodawczyni tej szlachetnej akcji. Pani Joannie Warczak. Dziękujemy.

    5
    0
    Odpowiedz