Lifting twarzy na kilka sposobów – jak możemy ujędrnić naszą skórę?

Lifting twarzy kojarzony jest raczej z zabiegiem wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej, możemy jednak samodzielnie poprawić jędrność naszej skóry, sięgając po różne domowe sposoby. Metod jest wiele, więc mamy z czego wybierać.

Są skuteczne sposoby na to, by skutecznie ujędrnić skórę – i to bez względu na wiek czy styl życia!   |  fot. mat. partnera

Ważne, by na początku zrozumieć potrzeby naszej skóry i dobrać możliwie najlepsze remedium. Jakie są zatem sposoby na lifting twarzy i kiedy wizyta w gabinecie lekarskim może okazać się najlepszym rozwiązaniem?

Czego potrzebuje nasza skóra?

By zrozumieć, na czym właściwie polega lifting twarzy, warto dowiedzieć się, dlaczego jest on w ogóle potrzebny. Nie jest żadną tajemnicą, że wraz z wiekiem skóra traci jędrność i nawilżenie. Odpowiada za to utrata kolagenu, który w naszej skórze pełni funkcję „poduszki”, która to utrzymuje ją w napięciu i nawilżeniu właśnie. Kolagen zaczynamy tracić stopniowo już od 25. roku życia, dlatego tak wiele w pielęgnacji mówi się o prewencji – stosowaniu preparatów nawilżających, bogatych w kolagen, retinol i antyoksydanty już w młodości, gdy nasza skóra nie ma jeszcze żadnych problemów.

Utrata kolagenu, czyli naszej poduszki, prowadzi do zapadania się skóry, a zatem do powstawania zmarszczek. W procesie tym skóra traci również jędrność, co może prowadzić do zniekształcenia się owalu twarzy i innych zmian, z którymi poradzić ma sobie lifting.

Lifting domowymi sposobami

Lifitingiem twarzy możemy nazwać zabieg, który na celu ma pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu, przywrócenie optymalnego owalu twarzy, zredukowanie zmarszczek, podniesienie kącików ust czy łuku brwiowego. Nie każdy lifting da nam pełną listę takich rezultatów, bo nie każda osoba będzie potrzebowała tak kompleksowego działania. Dla tych osób dobrym sposobem na osiągnięcie wymarzonych rezultatów jest lifting domowymi sposobami. Jak to wygląda?

Popularnym i ekonomicznym sposobem jest na przykład sięganie po rollery. Rollery do twarzy pozwalają nam na wykonanie masażu skóry, który to ma pobudzić ją do procesów regeneracyjnych. Rollery usprawniają krążenie krwi oraz limfy, pozwalają również na zmniejszenie obrzęków na twarzy, a także oferują ogólne rozluźnienie mięśni skóry. Stosowane regularnie poprawiają wygląd skóry, choć oczywiście nie przynoszą tak widocznych i trwałych rezultatów, jak metody chirurgiczne.

Nieco droższe metody wykonywania liftingu w domu obejmują zakup specjalnych aparatur. Niektóre z nich za zadanie mają zapewnić najlepszą wchłanialność preparatów z retinolem, kwasem hialuronowym i innymi do głębokich warstw skóry. W gruncie rzeczy, umożliwiają wykonanie mezoterapii czy mikrodermabrazji w domowych warunkach. Takie metody, choć całkiem skuteczne, są również odczuwalne dla portfela, gdyż zakup takiej maszyny to koszty rzędu kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Lifting u chirurga plastycznego

Jeśli zależy nam na trwałych i szybkich efektach, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu medycyny estetycznej. Lekarz może zaproponować nam kilka różnych wariantów liftingu, zaczynając od tych mniej inwazyjnych, jak lifting wolumetryczny czy mezoterapia, a kończąc na zabiegu chirurgicznym, który na celu ma wymodelowanie naszego owalu twarzy, podniesienie skóry i usunięcie jej nadmiaru. Choć wizyta u lekarza może okazać się najdroższym rozwiązaniem, daje też najlepsze rezultaty dla skóry.

Szukasz profesjonalnego gabinetu gdzie wykonasz lifting? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/lifting-twarzy-bez-skalpela/.

(mat. partnera)