Licealiada Młodzieży Szkolnej w Futsalu

W listopadzie i grudniu rozegrany został cykl zawodów w ramach Licaliady Młodzieży Szkolnej w Futsalu. Zadaniem zawodów na szczeblu powiatu było wskazanie najlepszej drużyny wśród szkół ponadgimnazjalnych, która weźmie udział w zawodach wojewódzkich.

Reprezentacja ZSP nr 1 Chojnice została najlepszą drużyną turnieju.   |  fot. nad.

W Czersku w ramach eliminacji miejskich spotkały się Liceum Ogólnokształcące Czersk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Malachin, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Brusy. Najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja ZSP Malachin, wyprzedzając LO Czersk i  ZSP Brusy.

W Chojnicach, odbyły się  dwa turnieje w ramach etapu miejskiego Licealiady, w których wzięło udział 7 szkół. W pierwszym  turnieju  z którego do dalszych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny rywalizowały następujące szkoły: II Liceum Ogólnokształcące  Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Chojnice, Technikum Mundurowe Chojnice.

W drugim turnieju, rozgrywanym w dwóch grupach zmierzyły się: grupa I-  Zespół Szkół  Chojnice, II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Chojnice, grupa II -   Technikum nr 2 Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Chojnice, Technikum nr 3 Chojnice.

Swoje grupy wygrały reprezentacje ZSP nr 1 oraz ZSP nr 2 w Chojnicach i zgodnie z regulaminem rozgrywek awansowały do turnieju powiatowego. Drugie miejsca w grupach zajęły reprezentacje ZS i Technikum nr 3 , trzecie  II LO i Technikum nr 2. 27 listopada w Chojnicach rozegrano Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej  w Futsalu.

Zwycięską drużyną turnieju rozgrywanego systemem „ każdy z każdym”, okazała się reprezentacja ZSP nr 1  Chojnice. Drugie miejsce zajęła drużyna ZSP nr 2  Chojnice, trzecie miejsce ZSP Malachin. 5 grudnia w hali sportowej Centrum Parku w Chojnicach rozegrany został Półfinał Wojewódzki Licealiady Młodzieży Szkolnej w Futsalu. W zawodach uczestniczyły  cztery drużyny, zwycięzcy finałów powiatowych: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach – powiat chojnicki, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie- powiat kościerski, Technukum w Owidzu. - powiat starogardzki, Zespół Szkół  Ogrodniczych i Ogólnokształcących  w Pruszczu Gdańskim – powiat gdański.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny, która weźmie udział 11 grudnia w Finale Wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w Futsalu w Chojnicach.Zawody rozgrywane były systemem „ każdy z każdym”, a o miejscu w tabeli kolejno decydowało: liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, lepsza różnica bramek, większa liczba zdobytych bramek. Mecze rozgrywane były zgodnie z przepisami PZPN ( dotyczące futsalu), czas gry 2 X 12 minut.

miejsce ZSO 1 Pruszcz Gd.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach,  II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie.