„Lewe” śmieci nie pojadą do Nowego Dworu

Taką deklarację złożył wczoraj na konferencji prasowej radny sejmiku wojewódzkiego Leszek Bonna. Wytypowano bowiem nowe miejsce składowania nielegalnych śmieci - w powiecie słupskim. Drugi taki punkt będzie koło Tczewa.

Leszek Bonna deklaruje, że na najbliższej sesji sejmiku Nowy Dwór zniknie z mapy magazynowania nielegalnych śmieci.   |  fot. (olo)

Województwo pomorskie musiało wskazać dwa miejsca do magazynowania odpadów z zatrzymanych transportów nielegalnych śmieci. Pierwszy wyznaczono koło Tczewa, a drugi w ZZO w Nowym Dworze. Wywołało to kontrowersje, komentarze i zdecydowany sprzeciw wójta Zbigniewa Szczepańskiego oraz wspólników podchojnickiego ZZO.

- Musieliśmy wskazać dwa takie miejsca, a ZZO w Nowym Dworze spełniał warunki na bezpieczne składowanie tych odpadów – tłumaczy tamtą decyzję Leszek Bonna, radny sejmiku. - Jednak pan wójt wskazał na szereg elementów związanych z tym miejscem i z jego usytuowaniem. Argumentacja pana wójta była na tyle silna, że na najbliższej sesji sejmiku wojewódzkiego zostanie podjęta uchwała i w jej myśl zamiast Nowego Dworu będzie wskazane inne miejsce w powiecie słupskim, w gminie Potęgowo – mówi Leszek Bonna.

- Byłem przerażony, że wówczas pominięto nasz sprzeciw i tak łatwo przeszła ta uchwała wskazująca Nowy Dwór na miejsce składowania nielegalnych, czyli lewych i możliwe że niebezpiecznych śmieci. Teraz chcę podziękować panu Leszkowi Bonnie, że to miejsce zostało zmienione. Obiecałem to mieszkańcom, że żadne śmieci z zewnątrz, czyli spoza terenu wspólników nie będą tu trafiały – dodaje wójt Szczepański.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 21 lipca 2019  19:35   Dlaczego Bonna   Obserwator

  Na sesji sejmiku Pomorskiego nie zabrał głosu i wówczas nie interweniował w sprawie niebezpiecznych śmieci, które miały być składowane w Nowym Dworze i dopiero po medialnej burzy pokazuje, że sprawa się zajął. Żenada

  10
  3
  Odpowiedz
 2. 20 lipca 2019  08:34   MOGLES BYC MOIM TESCIEM ... (2)   WSZYSTKO BYLOBY W RODZINIE

  MOGLES BYC MOIM TESCIEM RZADZILBYS REGIONEM ZONA POWIATEM A JA MIASTEM

  10
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 lipca 2019  13:40   Zamiast komentować co on ...   anonim

   Zamiast komentować co on myśli to nie komentujcie jego pisownie

   3
   2
  • 20 lipca 2019  09:37   Jak widać nie ma szans   Marcin

   abyś wrócił do zdrowia, leki nie działają. Dlatego pomódl się do Bozi aby ci przywróciła trochę rozumu pajacu.

   5
   5
 3. 20 lipca 2019  08:32   WIZERUNKOWA KAMPANIA LUDZI ...   KUPOWANIE STOLKOW WYBORCZYCH

  WIZERUNKOWA KAMPANIA LUDZI ZWIAZANYCH Z PLATFORMA OSTRO SIE ZACZELA

  15
  4
  Odpowiedz
 4. 19 lipca 2019  11:58   A CO ZE SZPITALEM KTORY ... (1)   KIEDY PROBLEMY ROZWIAZE SZPITALA KTORYM KIERUJE

  A CO ZE SZPITALEM KTORY KIERUJE KIEDY PRZYBEDZIE MIEJSC PARKINGOWYCH DLA CHORYCH POTRZEBUJACYCH KIEDY ROZWAZE PROBLEMY SYSTEMU KOLEJKOWEGO DO USLUG MEDYCZNYCH SZPITALA DLACZEGO LEKARZE UCIEKAJA ZE SZPITALA KTORY KIRUJE ILU EMERYTOW ZATRUDNIA NA STANOWISKACH ORDYNATOROW

  26
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 19 lipca 2019  17:24   Szpital czeka na ciebie!!!   Yogi

   Tylko nie wiem czy mają w nim oddział na który się kwalifikujesz!!!

   5
   12
 5. 19 lipca 2019  11:53   Najłatwiej rozwiązuje się ...   Anonimowy Anonim

  Najłatwiej rozwiązuje się problemy, które samemu się stworzyło. Panie Radny L.Bonna, na sesji Sejmiku z 28.01.2019 był Pan na jej początku, wybył Pan, gdy była procedowana uchwała ws. ZZO Nowy Dwór. W dyskusji wicemarszałek Józef Sarnowski zaznaczył, że była ona konsultowana m.in. z Komisją Ochrony Środowiska, i że wybrane zakłady (ZZO Nowy Dwór i w powiecie tczewskim) "Na początek wyraziły zgodę. Nie wiemy, jak będzie dalej". Radna Aleksandra Jankowska chciała dowiedzieć się, czy te miejsca były konsultowane z samorządami, oraz czy odbyły się konsultacje społeczne. Marszałek odpowiedział, że "Wysłaliśmy pisma do tych zakładów, które wyraziły wstępną zgodę na składowanie tam tych odpadów". W sukurs jemu poszedł dyrektor departamentu ochrony środowiska: "Projekt uchwały podlega opiniowaniu przez odpowiednich starostów. Było spotkanie z przedstawicielami starostw i regionalnych instalacji przetwarzania odpadów. Wpłynęły wnioski z tych wspomnianych dwóch zakładów, które wyraziły zgodę, by takie miejsce było. Dokonaliśmy ich oględzin i oceniliśmy, że spełniają nasze wymagania po niewielkich nakładach. Opinie gmin są. Konsultacjom społecznym podlegał ten projekt, jak każdy plan gospodarki odpadami. Był wyłożony do konsultacji społecznych. Takich uwag, poza zainteresowanymi zakładami, nie mieliśmy." Tak w ramach uzupełnienia.

  20
  4
  Odpowiedz
 6. 19 lipca 2019  11:53   NO I NIE REAGOWALI SKORO ... (2)   KAMPANIA WYBORCZA RUSZYLA PO

  NO I NIE REAGOWALI SKORO SKLADOWALI

  11
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 lipca 2019  13:45   Ty tak doradzasz mu jakbyś ...   anonim

   Ty tak doradzasz mu jakbyś sam chodził do psychiatry i się zachowujesz jakbyś nie umiał swoje zdanie na dany temat powiedzieć

   1
   3
  • 19 lipca 2019  14:40   Może kampania wyborcza ruszyła.   Gulietta

   Ale tobie też coś się ruszyło, i poprzestawiało ci klepki pod sufitem. Wracaj tam skąd uciekłeś, albo zmień lekarza kołku.

   4
   12
 7. 19 lipca 2019  11:51   A CO DOTEJ PORY SKLADOWALI   PRZYZWALALI

  A CO DOTEJ PORY SKLADOWALI

  11
  4
  Odpowiedz
 8. 19 lipca 2019  11:45   TO OSTATNIA KADENCJA LESZKA   ZAL SIE BEDZIE ROZSTAC

  TO OSTATNIA KADENCJA LESZKA

  22
  4
  Odpowiedz