Lekcja z policjantem ZSP nr 1

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadził lekcję w klasach IV Technikum.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadził lekcję w klasach IV Technikum.   |  fot. (nad.)

Spotkanie obejmowało aktualną problematykę handlu ludźmi oraz zagrożeń wynikających z podejmowania pracy poza granicami kraju. Policjant uwrażliwiał na sytuację, opowiedział o handlu ludźmi, niewolniczej pracy, do której trafiają ci, którzy zlekceważą zasady bezpieczeństwa .Aspirant ostrzegał, że należy sprawdzić pracodawcę, podał miejsca, gdzie podadzą informację o legalności osoby, firmy, która oferuje pracę za granicą.

Zwrócił uwagę młodzieży na wiele kwestii, które są niezbędne do bezpiecznego pobytu w innym kraju (poczytanie o miejscu , do którego się jedzie, adresy ambasady, zapoznanie się z obowiązującym tam prawem). Podkreślił , że przed wyjazdem nie należy m.in. podpisywać dokumentów, których treści się nie rozumie, pozostawić bliskim informację na temat miejsca pobytu, ustalić hasło-pomoc z rodziną. Uczulił młodych ludzi, by nigdy nikomu nie oddali swojego dowodu tożsamości, paszportu.

Przeprowadzona lekcja miała na celu zwiększenie świadomości i wiedzy młodzieży, która kończy już edukację w szkole ponadgimnazjalnej, o zjawisku handlu ludźmi oraz zagrożeniach związanych z szukaniem pracy w innym kraju.

Nadesłane: (KN, ZSP nr 1

Zapisz

 1. 13 marca 2018  16:15   Uważam,że temat przejazdu ...   Svenson

  Uważam,że temat przejazdu Pana Komendanta powinien zostać poruszony.Młodzieży należy sie wyjaśnienie,że nikomu nie wolno łamać przepisów drogowych i że nikt nie może pozostać poza prawem,choć by był komendantem policji ,czy też wielebnym księdzem .

  1
  3
  Odpowiedz
 2. 12 marca 2018  18:37   Bezpieczna jazda komendanta KPP Chojnice. (1)   odblaskowy pieszy

  Film pt. Bezpieczny przejazd ul Drzymały w wykonaniu Komendanta KPP Chojnice też uczniom wyemitowano??? Patrzcie i bierzcie przykład!

  1
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz